V pondelok ráno
Dobré noviny
Dobré noviny

V pondelok ráno

Poznáte to. Je pondelok ráno a vy sa budíte do nového pracovného týždňa. Zdá sa vám, že energia, ktorá by sa vám hodila práve v tejto chvíli sa stratila niekde vo víre víkendu a vy si neviete predstaviť, ako prežijete nadchádzajúci hektický týždeň. Jediné, čo si momentálne prajete je dobrá káva, bohaté raňajky a obľúbená ranná cigaretka.

Ako na potvoru si však spomeniete, že práve včera sa vám minulo posledné zrnko kávy a hoci ste si svätosväte sľubovali, že ráno skočíte do obchodu, opäť sa vám podarilo zabudnúť. Kto sa už len v nedeľu večer bude predčasne zaoberať prípadnými peripetiami pondelkového rána?

Záchranou v takýchto nepríjemných situáciách býva vždy ochotná pani susedka. Keď však neúspešne klopete už na tretie dvere máte pocit, že práve v toto ráno sa zázračne minie všetka káva a pokazia sa všetky kávovary v paneláku. To sa ten nový týždeň začína naozaj skvele, poviete si.

Keďže ste celé ráno strávili obháňaním susedov a to bez zjavných výsledkov, neostal vám čas ani na pokojné raňajky. Samozrejme, že sa vám práve v to ráno minuli posledné cigarety. Poviete si, však nič to, aspoň sa konečne popasujete so svojím nepríjemným zlozvykom a využijete manželkin vianočný darček v podobe elektronickej cigarety. Pár šlukov si predsa môžete dopriať aspoň počas cesty do práce.

Pravdepodobne vás v toto zakliate ráno plné nepríjemných zážitkov už ani veľmi neprekvapí, že vo vašej ekologickej cigarete chýbajú náplnene. Vskutku užitočný darček, pomyslíte si, a rýchlo premýšľate nad tým, kde môžete chýbajúce eliquidy najbližšie zakúpiť. Samozrejme, ako na potvoru jedinú predajňu s nápisom ecigarety, ktorú máte po ceste, otvárajú až o hodinu.

Konečne sa vám podarí prísť do práce a pomyslíte si, že nič horšie sa vám už v tento otrasný deň nemôže stať. Čakajú vás však hŕby nevybavených e-mailov a telefonátov, ktoré vždy v piatok, keď utekáte z práce, už jednoducho nemáte náladu riešiť. Ide predsa víkend. Škoda len, že si na túto pravidelne sa opakujúcu situáciu v piatok akosi nikdy neviete spomenúť.

V podobných chvíľach môže byť asi dosť ťažké myslieť pozitívne. Ak sa vám to však podarí a aj podobné nepríjemné skutočnosti zvládnete s nadhľadom, ste na najlepšej ceste vykročiť do nového týždňa tou správnou nohou. Nezabúdajte tiež, že nie ste jediný, kto má s pondelňajším ránom takmer chronický problém. Jednoznačne zaručeným receptom na príjemnejšie strávenie začiatku nového týždňa je taktiež myslieť na možné komplikácie v predstihu a elegantne sa im vyhnúť. A možno si stačí len pomyslieť, že po prežití pondelka ste opäť o štyri dni bližšie k víkendu. :-)

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…