V pondelok ráno
Dobré noviny
Dobré noviny

V pondelok ráno

Poznáte to. Je pondelok ráno a vy sa budíte do nového pracovného týždňa. Zdá sa vám, že energia, ktorá by sa vám hodila práve v tejto chvíli sa stratila niekde vo víre víkendu a vy si neviete predstaviť, ako prežijete nadchádzajúci hektický týždeň. Jediné, čo si momentálne prajete je dobrá káva, bohaté raňajky a obľúbená ranná cigaretka.

Ako na potvoru si však spomeniete, že práve včera sa vám minulo posledné zrnko kávy a hoci ste si svätosväte sľubovali, že ráno skočíte do obchodu, opäť sa vám podarilo zabudnúť. Kto sa už len v nedeľu večer bude predčasne zaoberať prípadnými peripetiami pondelkového rána?

Záchranou v takýchto nepríjemných situáciách býva vždy ochotná pani susedka. Keď však neúspešne klopete už na tretie dvere máte pocit, že práve v toto ráno sa zázračne minie všetka káva a pokazia sa všetky kávovary v paneláku. To sa ten nový týždeň začína naozaj skvele, poviete si.

Keďže ste celé ráno strávili obháňaním susedov a to bez zjavných výsledkov, neostal vám čas ani na pokojné raňajky. Samozrejme, že sa vám práve v to ráno minuli posledné cigarety. Poviete si, však nič to, aspoň sa konečne popasujete so svojím nepríjemným zlozvykom a využijete manželkin vianočný darček v podobe elektronickej cigarety. Pár šlukov si predsa môžete dopriať aspoň počas cesty do práce.

Pravdepodobne vás v toto zakliate ráno plné nepríjemných zážitkov už ani veľmi neprekvapí, že vo vašej ekologickej cigarete chýbajú náplnene. Vskutku užitočný darček, pomyslíte si, a rýchlo premýšľate nad tým, kde môžete chýbajúce eliquidy najbližšie zakúpiť. Samozrejme, ako na potvoru jedinú predajňu s nápisom ecigarety, ktorú máte po ceste, otvárajú až o hodinu.

Konečne sa vám podarí prísť do práce a pomyslíte si, že nič horšie sa vám už v tento otrasný deň nemôže stať. Čakajú vás však hŕby nevybavených e-mailov a telefonátov, ktoré vždy v piatok, keď utekáte z práce, už jednoducho nemáte náladu riešiť. Ide predsa víkend. Škoda len, že si na túto pravidelne sa opakujúcu situáciu v piatok akosi nikdy neviete spomenúť.

V podobných chvíľach môže byť asi dosť ťažké myslieť pozitívne. Ak sa vám to však podarí a aj podobné nepríjemné skutočnosti zvládnete s nadhľadom, ste na najlepšej ceste vykročiť do nového týždňa tou správnou nohou. Nezabúdajte tiež, že nie ste jediný, kto má s pondelňajším ránom takmer chronický problém. Jednoznačne zaručeným receptom na príjemnejšie strávenie začiatku nového týždňa je taktiež myslieť na možné komplikácie v predstihu a elegantne sa im vyhnúť. A možno si stačí len pomyslieť, že po prežití pondelka ste opäť o štyri dni bližšie k víkendu. :-)

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…