Tradičné verzus originálne. Aké doplnky zvoliť pre vašu domácnosť?
Dobré noviny
Dobré noviny

Tradičné verzus originálne. Aké doplnky zvoliť pre vašu domácnosť?

Moho ľudí v týchto dňoch uvažuje nad tým, akými doplnkami ozvlášniť priestory svojich domovov. Máme pre vás niekoľko tipov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Počas dlhých zimných večerov množstvo ľudí blúdi po najrôznejších internetových stránkach a prezerá si rozsiahlu ponuku bytových doplnkov. Práve zima je totiž obdobím, kedy množstvo ľudí premýšľa, ako zvoliť pekné doplnky do bytu tak, aby boli jednak za výhodnú cenu a zároveň dotvárali jedinečnú a nezameniteľnú atmosféru vašich domovov.

Uvažujete napríklad nad tým, že na nočný stolík do spálne by sa vám hodila nová lampa. Pri prezeraní internetových stránok ponúkajúcich stovky  stolových lámp rôznych tvarov a veľkostí sa vám však miestami zatočí hlava. Ak napríklad hľadáte niečo výnimočné, čo okrem svojej úžitkovej hodnoty bude zároveň aj ozdobou priestoru, tým pravým pre vás by mohli byť práve obľúbené Tiffany lampy. Sú vytvorené rovnomennou technikou tiffany, ktorá spája malé sklíčka rôznej farby vytvárajúce originálne dekorácie, ktoré premenia obyčajnú stolovú lampu na umelecký kúsok. Svetlo prechádzajúce rôznofarebnými sklíčkami zároveň dodáva miestnosti úžasnú atmosféru.

V prípade, že zariaďujete byt, môže byť pre vás taktiež dilemou konečná úprava okien. Môžete sa napríklad rozhodovať, či na okná pripevníte nové rolety, ale preferujete skôr záclony či závesy. Ak si zvolíte prvú alternatívu, máte na výber veľké množstvo farebných konbinácii a motívov, ktoré ozvláštnia okná vo vašom byte a okrem toho, že vás ochránia pred zvedavými pohľadmi z ulice, dodávajú obydliu moderný a svieži vzhľad. Ak ste si zvolili druhú alternatívu, taktiež máte možnosť vyberať z obrovskej ponuky rôznych materiálov a farebných kombinácií, pričom ak vašej predstave nevyhovuje žiaden z ponúkaných produktov, môžete si objednať napríklad vlastný model závesov šitých na mieru. Či už sa rozhodnete pre moderné rolety alebo dekoračné záclony, zvažujte tak, aby vybraný doplnok zapadol do vášho interiéru, vyhovoval vašim predstavám a zároveň nebol veľmi náročný na údržbu.

Aj keď to tak pri pohľade z okna zatiaľ nevyzerá, ani sa nenazdáme a nastanú obľúbené teplé mesiace. Letné dni sú ako stvorené na príjemné posedenie v kruhu priateľov a vaša terasa akoby lákala na usporiadanie letnej grilovačky. Okrem toho, že máte ešte zopár mesiacov na  zaobstaranie kvalitného grilu a pohodlného posedenia, nezabúdajte ani na výber markízy, ktorá vám v horúcich letných dňoch poskytne príjemnú oázu a zároveň vás ochráni pred prípadným dažďom.

Vybrať vhodné bytové doplnky a domáce potreby môže byť omnoho náročnejšie, ako sa zdá. Svoje by o tom určite vedeli rozprávať najmä starostlivé domáce panie, ktoré precízne zvažujú každý nový kus, ktorý bude tvoriť súčasť harmonického obydlia. Práve preto si doprajte dostatok času na študovanie ponuky v oblasti konkrétnych výrobkov, aby ste vo finále nadobudli  ten správny pocit, že doplnok, ktorý ste zvolili, je naozaj tým pravým do vášho domova.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…