Štart podnikania ako novoročné predsavzatie
Dobré noviny
Dobré noviny

Štart podnikania ako novoročné predsavzatie

Predsavzali ste si na Nový rok štart podnikania? Realizujte svoj zámer čím skôr.

Január je poväčšinou obdobím plnenia a realizovania novoročných predsavzatí. Aj napriek tomu, že niektoré z nich sa nám opäť nepodarilo dodržať, v nasledovaní iných, ba dokonca aj tých náročnejších, môžeme byť veľmi úspešní. Stačí len zvoliť optimálny plán, načerpať dostatok odhodlania a razom veci, ktoré sa nám pred nedávnom zdali neuskutočniteľné, zrazu vidíme prekvapivo jasne.

Jedným z takýchto predsavzatí môže byť napríklad aj rozbehnutie svojho vlastného biznisu. V práci vám nadriadení už dlhšiu dobu poriadne pijú krv a keďže nie sú schopní oceniť vaše nepochybné kvality, rozhodnete sa hneď po novom roku začať s vlastným podnikaním. Je potrebné si však uvedomiť, že ešte pred tým, ako sa všetko rozbehne na plné obrátky a vy prerazíte, čaká vás niekoľko veľmi dôležitých úloh.

Spôsobom, akým začať spomínaný vstup do vlastného podnikania je napríklad založenie s.r.o., ktoré na Slovensku využíva čoraz viac ľudí. Potom vás čaká povinná jazda, ktorou je zápis do obchodného registra. Častým problémom v tejto etape býva nekompromisná podmienka stanovená štátom, ktorou je vlastné sídlo spoločnosti. To môže byť problémom najmä pre tých, ktorí nedisponujú vlastnými obchodnými priestormi. Ak ste aj vy v situácii, kedy na začiatku podnikania nemáte financie na prenájom firemných priestorov, riešením pre vás môže byť služba registračné sídlo, poskytujúca  virtuálne sídla na Slovensku ako aj správu korešpondencie.

Pokiaľ máte za sebou túto povinnú byrokraciu, môžete sa naplno venovať rozvoju svojho biznisu. V prípade že máte vlastnú prevádzku a venujete sa napríklad podnikaniu v oblasti tlačiarní, je práve v tejto fáze pre vás dôležitý napríklad výber kvalitných tlačiarní či dodávateľa poskytujúceho lacné atramentové kazetyplniace sady. Následne môžete nastaviť cenovú ponuku tak, aby bola jednak výhodná pre vás, atraktívna pre zákazníka a zároveň aj konkurencieschopná. Po čase, ak bude vaša firma skutočne prosperovať, môžete pristúpiť k expandovaniu do iných miest, rozširovaniu portfólia a naberaniu nových zamestnancov.

Nech už sú vaše predsavzatia v oblasti podnikania akékoľvek, nezabúdajte, že na začiatku vybudovania každého veľkého impéria stálo odhodlanie, tvrdá práca a novátorské myslenie. Každopádne veríme, že aj tento článok bude pre vás inšpiráciou, ako sa z novoročného predsavzatia vysloveného počas silvestovského ohňostroja, môže stať realita, ktorá vám zmení život. Rozhodnutie je však len na vás.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…