Dobré noviny
Trnavská automobilka otvorila brány, ľudí vozí kyvadlová doprava
TASR
TASR

Trnavská automobilka otvorila brány, ľudí vozí kyvadlová doprava

Na ilustračnej foto trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia.
Na ilustračnej foto trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia. — Foto: TASR-Dagmar Ondrušková

Až do 17. hodiny si návštevníci môžu prísť pozrieť jej výrobné priestory, pozrieť si bohatý kultúrny program, a tiež zoznámiť sa s novým modelom Citroën C3, ktorý budú exkluzívne vyrábať v Trnave.

Trnava 24. septembra (TASR) – Desať rokov od svojho etablovania sa na Slovensku oslavuje dnes trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia Dňom otvorených dverí (DOD) – Narodeninovým festivalom. Až do 17. hodiny si návštevníci môžu prísť pozrieť jej výrobné priestory, pozrieť si bohatý kultúrny program, a tiež zoznámiť sa s novým modelom Citroën C3, ktorý budú exkluzívne vyrábať v Trnave.

"Počasie nám praje, je príjemná teplota, veríme, že to ľudí inšpiruje k návšteve," uviedol pre TASR hovorca závodu Peter Švec. Na slávnostnom otvorení o 10. hodine sa zúčastnilo okolo 5000 ľudí a podľa neho všetko nasvedčuje tomu, že by mohla byť prekonaná návštevnosť posledného DOD 2013, kedy prišlo viac ako 20.000 záujemcov.

DOD je príležitosť spoznať automobilku zvnútra nielen pre rodinných príslušníkov zamestnancov PSA Groupe Slovakia, ale čo najširšiu verejnosť. Automobilka preto zabezpečila bezplatnú kyvadlovú dopravu. "Z dôvodu eliminovania množstva osobných áut na parkovacích plochách a možných dopravných zápch budú označené autobusy názvom Narodeninový festival v pravidelných intervaloch jazdiť z centra Trnavy, ale aj z Piešťan, Hlohovca, Nitry či Senice a po ceste sa zastavia v ďalších obciach," povedal Švec.

Dodal, že tento rok je pre PSA Groupe Slovakia mimoriadne dôležitý pre zavádzanie výroby nového modelu osobného automobilu Citroën C3, ktorý na Slovensko pritiahne ďalšie investície. To bolo aj hlavným impulzom, prečo padlo rozhodnutie pričlenenia ďalšej, štvrtej, tzv. víkendovej pracovnej zmeny.

Na návštevníkov sa teší známy zabávač a tvorca stand-up comedy Juraj Šoko Tabaček. Deťom sa bude v čítacej zóne venovať známa slovenská herečka Zuzana Kronerová. Deti sa môžu zapojiť do pripravených tvorivých dielní, v rozsiahlom areáli automobilky sú pripravené vláčikové súpravy pre plynulé a pohodlné presuny medzi jednotlivými atrakciami.

V ponuke hudobného programu je hudobná formácia Hex, Replay Band, Váh River Band, ale aj skupina zamestnanca automobilky NA EX, či František Age. Okrem ďalších hudobných, zábavných, tanečných, športových vystúpení, čakajú na hostí aj náučné a vzdelávacie aktivity ako prezentácie zamerané na bezpečnosť, zdravie, životné prostredie, záchranu životov, ale aj pomoc psích záchranárov. Inšpiratívna je aj gastrozóna.

Dnešný DOD je v poradí už piaty v desaťročnej histórii PSA Groupe Slovakia v Trnave.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…