Aj vy môžete zažiariť ako na Plese v opere
Dobré noviny
Dobré noviny

Aj vy môžete zažiariť ako na Plese v opere

Prečo by ste mali veriť, že počas plesovej sezóny môže zažiariť iba smotánka na Plese v opere? Poznáme recept, ako očaríte spoločnosť na akomkoľvek bále.

Ples v opere už tradične otvára plesovú sezónu na Slovensku. Ak nepatríte k šťastlivcom, ktorí sa mohli zúčastniť tejto veľkolepej udalosti v spoločnosti vyberanej smotánky, pravdepodobne sa na svoj tohtoročný ples ešte len chystáte. Máte naozaj z čoho vyberať. Na Slovensku sa každoročne poriadajú desiatky plesov a bálov, ktoré lákajú hostí bohatým a originálnym programom. Je len na vás, či ste zástancom klasickej plesovej zábav v štýle dlhé šaty a slávnostné fraky, alebo preferujete napríklad netradičnejšie maškarné bály plné originálnych doplnkov.

Zatiaľ čo muži jednoducho siahnu po svojom sviatočnom obleku či fraku, ktoré sú vždy pripravené v šatníku, ženy riešia prípravu na nadchádzajúci ples omnoho precíznejšie. Je predsa potrebné zaobstarať si pekné šaty, vybrať slávnostný účes, mejkap ako aj vhodnú a štýlovú obuv. Tiež je dôležité myslieť na to, aby ste spolu s partnerom boli zladení ako pár.

Už niekoľko týždňov pred touto slávnostnou udalosťou sú na programe monohopočetné návštevy požičovní šiat, solárií, termíny u kaderníčky či v nechtových štúdiách. Nie je výnimkou, keď si ženy v období prípravy doprajú aj o niečo trvalejšie a finančne nákladnejšie zákroky, akými sú napríklad bielenie zubov, či vyhladenie nechcených vrások.

Tým ženám, ktoré na predplesové prípravy nemajú vhradeného toľko času a financií, postačia aj šaty z minulého roku, topánky požičané od kamarátky, doma vyfúkané vlasy a lacná kozmetika, ktorá však svojou kvalitou a výsledným efektom pokojne obstojí aj v konkurencii omnoho drahších produktov.

Či už ste v štádiu príprav na nóbl plesovú udalosť alebo sa chystáte na skromnejší mestský alebo obecný ples, želáme vám, aby všetko vyšlo presne podľa vašich predstáv. Skôr ako o cenu vstupenky ide predsa o jedinečnú atmosféru a zábavu v kruhu vašich známych a priateľov. Najdôležitejšie predsa je, aby ste sa cítili dobre a tento slávnostný večer si poriadne užili. Vtedy určite zažiarite a práve váš ples sa stane skutočnou hviezdou plesovej sezóny.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…