Aj vy môžete zažiariť ako na Plese v opere
Dobré noviny
Dobré noviny

Aj vy môžete zažiariť ako na Plese v opere

Prečo by ste mali veriť, že počas plesovej sezóny môže zažiariť iba smotánka na Plese v opere? Poznáme recept, ako očaríte spoločnosť na akomkoľvek bále.

Ples v opere už tradične otvára plesovú sezónu na Slovensku. Ak nepatríte k šťastlivcom, ktorí sa mohli zúčastniť tejto veľkolepej udalosti v spoločnosti vyberanej smotánky, pravdepodobne sa na svoj tohtoročný ples ešte len chystáte. Máte naozaj z čoho vyberať. Na Slovensku sa každoročne poriadajú desiatky plesov a bálov, ktoré lákajú hostí bohatým a originálnym programom. Je len na vás, či ste zástancom klasickej plesovej zábav v štýle dlhé šaty a slávnostné fraky, alebo preferujete napríklad netradičnejšie maškarné bály plné originálnych doplnkov.

Zatiaľ čo muži jednoducho siahnu po svojom sviatočnom obleku či fraku, ktoré sú vždy pripravené v šatníku, ženy riešia prípravu na nadchádzajúci ples omnoho precíznejšie. Je predsa potrebné zaobstarať si pekné šaty, vybrať slávnostný účes, mejkap ako aj vhodnú a štýlovú obuv. Tiež je dôležité myslieť na to, aby ste spolu s partnerom boli zladení ako pár.

Už niekoľko týždňov pred touto slávnostnou udalosťou sú na programe monohopočetné návštevy požičovní šiat, solárií, termíny u kaderníčky či v nechtových štúdiách. Nie je výnimkou, keď si ženy v období prípravy doprajú aj o niečo trvalejšie a finančne nákladnejšie zákroky, akými sú napríklad bielenie zubov, či vyhladenie nechcených vrások.

Tým ženám, ktoré na predplesové prípravy nemajú vhradeného toľko času a financií, postačia aj šaty z minulého roku, topánky požičané od kamarátky, doma vyfúkané vlasy a lacná kozmetika, ktorá však svojou kvalitou a výsledným efektom pokojne obstojí aj v konkurencii omnoho drahších produktov.

Či už ste v štádiu príprav na nóbl plesovú udalosť alebo sa chystáte na skromnejší mestský alebo obecný ples, želáme vám, aby všetko vyšlo presne podľa vašich predstáv. Skôr ako o cenu vstupenky ide predsa o jedinečnú atmosféru a zábavu v kruhu vašich známych a priateľov. Najdôležitejšie predsa je, aby ste sa cítili dobre a tento slávnostný večer si poriadne užili. Vtedy určite zažiarite a práve váš ples sa stane skutočnou hviezdou plesovej sezóny.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…