Čakáte bábätko? Na čo by ste nemali zabudnúť
Dobré noviny
Dobré noviny

Čakáte bábätko? Na čo by ste nemali zabudnúť

Príchod dieťaťa na svet je snáď tou najkrajšou udalosťou v živote rodičov. Po počiatočných oslavách a gratuláciách zo všetkých strán sa však nadchádzajúci rodičia musia na príchod nového člena rodiny poriadne pripraviť. Je predsa veľmi dobre známe, že malá ratolesť často obráti dovtedajší život svojich rodičov hore nohami.

Už počas obdobia tehotenstva sa najmä mladé rodiny zaoberajú otázkou, ako čo najlepšie prispôsobiť svoje obydlia na príchod malého človiečika. Usilovne pripravujú detské izby, listujú v katalógoch s detským nábytok, či dávajú na rady svojich skúsenejších známych. Na príchod dieťaťa sa predsa netešia len rodičia, ale celá široká rodina a známi. Každý sa preto do príprav snaží prispieť tak, ako najlepšie vie. Najmä budúci starí rodičia starostlivo držia ruku nad nastávajúcimi mladými rodičmi a poskytujú im dlhoročné skúsenosti a osvedčené rodičovské rady.

Pokiaľ sa rodičia rozhodnú, že chcú poznať pohlavie dieťaťa pred jeho narodením, dosť značne im to uľahčí mnohé aspekty príprav. Môžu potom upustiť od voľby takzvaných univerzálnych detských doplnkov a sústrediť sa napríklad na konkrétne hračky pre dievčatá alebo pre chlapcov, podľa toho aký prírastok očakávajú. Moderným rodičom veľmi uľahčuje situáciu mnoho internetových obchodov zaoberajúcich sa špecifickým detským tovarom, ktoré si môžu prezrieť v pohodlí svojich domovov. Jedným z nich je aj eshop hrackarstvo.eu, ktorý ponúka široký sortiment hračiek.

Okrem toho je samozrejme tiež potrebné zabezpečiť také veci, akými sú detský kočík, sedačka do auta, kolíska ako aj mnohé iné. Súčasným trendom, ktorý najmä v poslednej dobe vyhľadáva čoraz viac nastávajúcich rodičov, sú aj šatky na nosenie detí. Tieto zabezpečujú, že dieťa je neustále v blízkom telesnom kontakte s rodičom, čo podľa odborníkov napomáha k vytvoreniu pevného vzájomného puta, ktoré má veľký význam pre ďalší život dieťaťa.

Či už v tomto období nový prírastok očakávate alebo zatiaľ nad dieťatkom len uvažujete, určite nepodceňujte obdobie prípravy. Doprajte si dostatok času na to, aby ste novému členovi rodiny zabezpečili a prispôsobili všetky podmienky, ktoré pri štarte do života potrebuje. Starostlivosť a výchova detí je predsa tou najkrajšou a najvýznamnejšou úlohou v živote každého rodiča.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…