Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru
Dobré noviny
Dobré noviny

Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru

Nechcené kilogramy badáme najmä v posviatočnom období. Do leta je síce ešte ďaleko, čím sklr však začnete tvarovať štíhlu líniu, tým lepšie.

Kapor, perníky, sviatočný šalát či koláčiky od výmyslu sveta. To všetko jednoznačne patrí k nezameniteľnej sviatočnej atmosfére Vianoc. Aj napriek tomu, že najštedrejšie sviatky v roku sú už niekoľko týždňov minulosťou, mnohí z nás práve v povianočnom období zisťujú, že štedrosť vianočných sviatkov je bohužiaľ ešte stále viditeľná v podobe nechcených kilogramov navyše. Pohľad do zrkadla nás bleskovou rýchlosťou preberie zo zimného spánku a my uvažujeme nad najrôznejšími možnosťami, vďaka ktorým sa rýchlo dostaneme späť do formy.

Práve v zimnom období máme dostatok času na to, aby sme sa venovali sami sebe a vyformovali si postavu do požadovanej podoby. Čas beží naozaj rýchlo a my sa ani nenazdáme a budú opäť páliť teplé slnečné lúče. Odhodíme naše huňaté zimné kabáty  a nahradíme ich ľahkým letným oblečením odhaľujúcim aj nežiaduce kilogramy, ktoré by sme radšej nechali skryté. Preto mnohí z nás už predstihu uvažujú nad tým, ako dosiahnuť vysnívanú letnú figúru.

Možnosti sú naozaj rôzne. Ženy najčastejšie siahajú po osvedčených diétach, pričom muži preferujú doplnky akými sú proteiny či gainery, ktoré v kombinácii s cvičením a správnou životosprávou zaručia vyšportované a pevné telo. Osvedčenou metódou je tiež jednoducho prestať leňošiť pred televízorom a začať aktívnejšie žiť. Môžete napríklad vynechať cestu dopravným prostriedkom do práce a prejsť zopár zastávok pešo či zahrať si futbal s vašimi ratolesťami. Ak sa skutočne rozhodnete pre zvýšené množstvo každodenného pohybu, určite nezabúdajte na zdravie vášho pohybového aparátu, ktorý rokmi dostáva poriadne zabrať. Napríklad také minerály vám môžu pomôcť dlhé roky udržať pevné kosti a zdravé kĺby.

Nech už uvažujete nad akýmkoľvek z dostupných prostriedkov na získanie vytúženej postavy, nezabúdajte, že najdôležitejšie je zvoliť optimálny a zdravý spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Nezáleží predsa na tom, či máte o pár kilogramov viac alebo menej. Hlavné je, aby ste sa cítili dobre a nehľadiac na súčasné trendy boli sami so sebou spokojní.

Myslite na svoje zdravie na Facebooku.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…