Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru
Dobré noviny
Dobré noviny

Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru

Nechcené kilogramy badáme najmä v posviatočnom období. Do leta je síce ešte ďaleko, čím sklr však začnete tvarovať štíhlu líniu, tým lepšie.

Kapor, perníky, sviatočný šalát či koláčiky od výmyslu sveta. To všetko jednoznačne patrí k nezameniteľnej sviatočnej atmosfére Vianoc. Aj napriek tomu, že najštedrejšie sviatky v roku sú už niekoľko týždňov minulosťou, mnohí z nás práve v povianočnom období zisťujú, že štedrosť vianočných sviatkov je bohužiaľ ešte stále viditeľná v podobe nechcených kilogramov navyše. Pohľad do zrkadla nás bleskovou rýchlosťou preberie zo zimného spánku a my uvažujeme nad najrôznejšími možnosťami, vďaka ktorým sa rýchlo dostaneme späť do formy.

Práve v zimnom období máme dostatok času na to, aby sme sa venovali sami sebe a vyformovali si postavu do požadovanej podoby. Čas beží naozaj rýchlo a my sa ani nenazdáme a budú opäť páliť teplé slnečné lúče. Odhodíme naše huňaté zimné kabáty  a nahradíme ich ľahkým letným oblečením odhaľujúcim aj nežiaduce kilogramy, ktoré by sme radšej nechali skryté. Preto mnohí z nás už predstihu uvažujú nad tým, ako dosiahnuť vysnívanú letnú figúru.

Možnosti sú naozaj rôzne. Ženy najčastejšie siahajú po osvedčených diétach, pričom muži preferujú doplnky akými sú proteiny či gainery, ktoré v kombinácii s cvičením a správnou životosprávou zaručia vyšportované a pevné telo. Osvedčenou metódou je tiež jednoducho prestať leňošiť pred televízorom a začať aktívnejšie žiť. Môžete napríklad vynechať cestu dopravným prostriedkom do práce a prejsť zopár zastávok pešo či zahrať si futbal s vašimi ratolesťami. Ak sa skutočne rozhodnete pre zvýšené množstvo každodenného pohybu, určite nezabúdajte na zdravie vášho pohybového aparátu, ktorý rokmi dostáva poriadne zabrať. Napríklad také minerály vám môžu pomôcť dlhé roky udržať pevné kosti a zdravé kĺby.

Nech už uvažujete nad akýmkoľvek z dostupných prostriedkov na získanie vytúženej postavy, nezabúdajte, že najdôležitejšie je zvoliť optimálny a zdravý spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Nezáleží predsa na tom, či máte o pár kilogramov viac alebo menej. Hlavné je, aby ste sa cítili dobre a nehľadiac na súčasné trendy boli sami so sebou spokojní.

Myslite na svoje zdravie na Facebooku.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…