Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru
Dobré noviny
Dobré noviny

Najvyšší čas začať myslieť na peknú letnú figúru

Nechcené kilogramy badáme najmä v posviatočnom období. Do leta je síce ešte ďaleko, čím sklr však začnete tvarovať štíhlu líniu, tým lepšie.

Kapor, perníky, sviatočný šalát či koláčiky od výmyslu sveta. To všetko jednoznačne patrí k nezameniteľnej sviatočnej atmosfére Vianoc. Aj napriek tomu, že najštedrejšie sviatky v roku sú už niekoľko týždňov minulosťou, mnohí z nás práve v povianočnom období zisťujú, že štedrosť vianočných sviatkov je bohužiaľ ešte stále viditeľná v podobe nechcených kilogramov navyše. Pohľad do zrkadla nás bleskovou rýchlosťou preberie zo zimného spánku a my uvažujeme nad najrôznejšími možnosťami, vďaka ktorým sa rýchlo dostaneme späť do formy.

Práve v zimnom období máme dostatok času na to, aby sme sa venovali sami sebe a vyformovali si postavu do požadovanej podoby. Čas beží naozaj rýchlo a my sa ani nenazdáme a budú opäť páliť teplé slnečné lúče. Odhodíme naše huňaté zimné kabáty  a nahradíme ich ľahkým letným oblečením odhaľujúcim aj nežiaduce kilogramy, ktoré by sme radšej nechali skryté. Preto mnohí z nás už predstihu uvažujú nad tým, ako dosiahnuť vysnívanú letnú figúru.

Možnosti sú naozaj rôzne. Ženy najčastejšie siahajú po osvedčených diétach, pričom muži preferujú doplnky akými sú proteiny či gainery, ktoré v kombinácii s cvičením a správnou životosprávou zaručia vyšportované a pevné telo. Osvedčenou metódou je tiež jednoducho prestať leňošiť pred televízorom a začať aktívnejšie žiť. Môžete napríklad vynechať cestu dopravným prostriedkom do práce a prejsť zopár zastávok pešo či zahrať si futbal s vašimi ratolesťami. Ak sa skutočne rozhodnete pre zvýšené množstvo každodenného pohybu, určite nezabúdajte na zdravie vášho pohybového aparátu, ktorý rokmi dostáva poriadne zabrať. Napríklad také minerály vám môžu pomôcť dlhé roky udržať pevné kosti a zdravé kĺby.

Nech už uvažujete nad akýmkoľvek z dostupných prostriedkov na získanie vytúženej postavy, nezabúdajte, že najdôležitejšie je zvoliť optimálny a zdravý spôsob, ktorý vám bude vyhovovať. Nezáleží predsa na tom, či máte o pár kilogramov viac alebo menej. Hlavné je, aby ste sa cítili dobre a nehľadiac na súčasné trendy boli sami so sebou spokojní.

Myslite na svoje zdravie na Facebooku.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…