Na letnú dovolenku sa oplatí myslieť už v zime
Dobré noviny
Dobré noviny

Na letnú dovolenku sa oplatí myslieť už v zime

Slováci začínajú o dovolenke uvažovať už v skorých zimných mesiacoch. Zvažujú nielen finančné ponuky, ale aj svoje vlastné časové možnosti.

Zamrznuté okná, snehové záveje, severný vietor a mínusové teploty. To je stručná charakteristika januárového počasia v našich zemepisných šírkach. Zima je v plnom prúde a zatiaľ čo deti majú radosť z guľovačky a stavania snehuliakov, my dospelí poväčšine myslíme na to, ako nám sneh a ľad opäť komplikujú život. Zápchy na cestách, permanentne premrznuté končatiny či preplnené meškajúce autobusy. Často máme pocit, že stačí, aby napadlo zopár centimetrov snehu a zrazu nič nefunguje tak, ako má.

Aj napriek tomu, že si každoročne prajeme biele Vianoce, krátko po začiatku nového roka nám už sneh poriadne lezie na nervy. Každý z nás si určite aspoň na chvíľu pomyslel, aké by to bolo skvelé, keby sa dlhé zimné mesiace razom zmenili na letné dni plné Slnka. Mnohí z nás by sa pri pohľade na zasnežené ulice najradšej videli na rozpálených bielych plážach, ktorými láka turistov napríklad známa Ibiza. V jednej ruke dobre vychladený koktejl a v druhej ručne ušúľaná kubánska cigara, ktorú si celý rok šetríte na túto jedinečnú príležitosť. Pre menej náročných a ekologicky zmýšľajúcich však určite postačí aj elektronicá cigareta, ktorá síce nezaváňa kubánskym Slnkom, no na druhej strane poskytuje podobný pôžitok a môžete si ju pohodlnene objednať napríklad na stránke el-cigaret.sk.

Práve obdobie začiatku nového roka je čas, kedy mnohí z nás plánujú svoju vytúženú letnú dovolenku. Intenzívne surfujeme po internete, listujeme v katalógoch a hľadáme nové miesta a možnosti ako stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, ktorá bude lepšia ako všetky ostatné. Aj napriek širokej ponuke cestovných kancelárii v zimných mesiacoch však väčšina letných cestovateľov preferuje bohaté last minute ponuky na začiatku sezóny a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je určite výhodná cena, ako aj vyhnutie sa riziku, že nepredvídané životné okolnosti zmaria naše viac ako polroka dopredu naplánované chvíle oddychu.

Ak máte svoju tohtoročnú letnú dovolenku už zakúpenú a do detailov premyslenú, želáme vám, aby všetko vyšlo presne tak, ako ste si to predstavovali. Ak ste však v štádiu premýšľania a hľadania vhodnej destinácie v kombinácii s výhodnými cenovými podmienkami, pričom chcete mať do poslednej chvíle otvorené možností, atraktívne last mitue ponuky môžu byť pre vás tým pravým riešení. Stačí predsa zbaliť kufor, nasadnúť do lietadla a vysnívané letné dobrodružstvo sa môže začať. 

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…