Alicia Keys je poctená, na Super Bowle zaspieva hymnu USA
SITA
SITA

Alicia Keys je poctená, na Super Bowle zaspieva hymnu USA

Cez prestávku v Super Bowle vystúpi Beyoncé, ku ktorej sa pridajú aj ďalšie členky Destiny´s Child.

BRATISLAVA 19. januára - Speváčka Alicia Keys zaspieva americký hymnu na 47. ročníku Super Bowlu - finále Národnej ligy v americkom futbale (NFL), ktoré sa bude konať v nedeľu 3. februára v New Orleanse.

Zdroj z prostredia prestížneho podujatia to v piatok povedal agentúre The Associated Press (AP), pričom požadoval anonymitu, keďže predstavitelia NFL to zatiaľ oficiálne nepotvrdili. V minulosti spievali národnú hymnu pred mimoriadne sledovaným Super Bowlom napríklad Aretha Franklin, Neil Diamond, Cher, Mariah Carey, Billy Joel, Luther Vandross alebo Whitney Houston. Vlani mala tú česť Kelly Clarkson a v roku 2011 hymnu spievala Christina Aguilera, ktorá sa postarala o škandál, keď poplietla jej slová.

Počas polčasovej prestávky 47. ročníka Super Bowlu vystúpi spevácka hviezda Beyoncé, ku ktorej by sa mali pridať aj jej kolegyne zo skupiny Destiny\'s Child. Magazínu Us Weekly to nedávno potvrdilo viacero zdrojov.

Šou by mala odštartovať sama Beyoncé, ku ktorej sa následne pridajú Michelle Williams a Kelly Rowland. Spolu predvedú medley svojich najväčších hitov a comebackové vystúpenie ukončia novou skladbou Nuclear, ktorú odpremiérovali v piatok 11. januára.

O veľkolepý záver sa Beyoncé podľa Us Weekly postará sama - vraj po prvý raz predvedie niektorú z piesní z pripravovanej piatej sólovej štúdiovky. Polčasové vystúpenia na Super Bowle patria k veľmi prestížnym udalostiam. V ostatných rokoch sa tejto pocty dostalo takým legendám ako Paul McCartney, Rolling Stones, U2, Prince alebo Bruce Springsteen. Madonnu si vlani pozrelo až 114 miliónov divákov.

Alicia Keys, vlastným menom Alicia Augello Cook, má na svojom konte päť štúdiových albumov - Songs In A Minor (2001), The Diary Of Alicia Keys (2003), As I Am (2007), The Element Of Freedom (2009) a najnovší Girl On Fire (2012). K jej najväčším hitom paria skladby Fallin, No One, You Don\'t Know My Name, If I Ain\'t Got You alebo Like You\'ll Never See Me Again, no známe sú aj jej spolupráce, napríklad s Usherom (My Boo), Eve (Gangsta Lovin\') alebo Jay-Z (Empire State of Mind).

Získala 14 prestížnych cien Grammy z 27 nominácií, ďalej desať Billboard Music Awards a sedemkrát ju nominovali na BRIT Award. V piatok speváčka oslávi 32. narodeniny.

Informácie pochádzajú z agentúry AP, webstránky latimes.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…