Najatraktívnejší zamestnávateľ na Slovensku je Google
SITA
SITA

Najatraktívnejší zamestnávateľ na Slovensku je Google

Ak sa uchádzači rozhodujú, pre akú firmu chcú pracovať, najčastejšie zaváži značka, platové ohodnotenie, pracovná istota a možnosť rastu.

BRATISLAVA 18. januára - Spoločnosť Profesia v spolupráci s mesačníkom Forbes zostavili prvý slovenský rebríček Najatraktívnejších zamestnávateľov na Slovensku.

Ľudia, ktorí sa zapojili do prieskumu, ako najčastejšie dôvody pri výbere zamestnávateľa uvádzajú silnú, známu značku, platové ohodnotenie a benefity, pracovnú istotu, dobré meno spoločnosti a kvalitné služby či produkty.

V rebríčku zostavenom z odpovedí viac ako 5000 ľudí, najviac hlasov získala pobočka svetovej firmy Google.

Na prvej priečke v rebríčku za rok 2013 zvíťazila spoločnosť Google, na druhej priečke sa umiestnila skupina J&T, tretí bol Volkswagen.

Ak sa uchádzači rozhodujú, pre akú firmu chcú pracovať, najčastejšie uvádzajú, že zaváži silná, známa značka, platové ohodnotenie a benefity, pracovná istota, dlhodobá tradícia firmy, dobré meno spoločnosti a možnosť rastu. Rozhodovanie je ovplyvnené vekom či vzdelanostnou úrovňou potenciálnych zamestnancov. V každej vekovej kategórii do 45 rokov ako najatraktívnejší zamestnávateľ zvíťazil Google. V ďalších priečkach pri sledovaní rozhodovania podľa veku však nastali zmeny v poradí top zamestnávateľov.

„Pri mladých uchádzačoch sa vyššie ocitla napríklad spoločnosti IBM a ESET, ktoré zamestnávajú ľudí s nízkym vekovým priemerom, technicky zdatných," povedala generálna riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová. „Napríklad študenti vysokých škôl pri uvádzaní dôvodov na výber zamestnávateľov kládli vyššiu váhu na to, či firma ponúka možnosť rastu, aký má firma štýl vedenia, či má firma dobré meno a či ponúkaná pozícia má zaujímavú pracovnú náplň a charakter práce," dodala Molnárová.

Spoločnosť Profesia je na Slovensku portál s online pracovnou inzerciou, mesačník Forbes vo svete zostavuje renomované biznis rebríčky od roku 1986.

Top 10 najatraktívnejších zamestnávateľov v SR

1. Google12,5 %2. J&T7,1 %3. Volkswagen Slovensko6,4 %4. IBM4,4 %5. Coca - Cola HBC Slovenská republika, s.r.o.4,2 %6. Slovenské elektrárne4,1 %7. Národná banka Slovenska3,9 %8. Slovenský plynárenský priemysel3,9 %9. Eset3,7 . Slovak Telekom3,3 %

Pozn. Ľudia za najatraktívnejšieho zamestnávateľa hlasovali v otvorenej otázke - respondenti mohli vyplniť akúkoľvek spoločnosť, pre ktorú by na Slovensku najradšej pracovali. Z ich odpovedí bol vytvorený zoznam 45 spoločností, z ktorých si vyberali a hlasovali uchádzači v druhej fáze

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…