Ivan Jakeš si na Rely Dakar udržal skvelú štvrtú pozíciu
SITA
SITA

Ivan Jakeš si na Rely Dakar udržal skvelú štvrtú pozíciu

Štefan Svitko v 11. etape rozbil olejový chladič a do cieľa prišiel až na 106. priečke s viac ako 2,5-hodinovým odstupom od víťaza Caselliho.

FIAMBALÁ 16. januára - Slovenský motocyklový reprezentant Ivan Jakeš obsadil v stredajšej 11. etape Rely Dakar 2013 vedúcej z argentínskeho strediska La Rioja do Fiambalá 8. miesto a v celkovom poradí figuruje na 4. priečke.

Tridsaťdeväťročný jazdec z Brezovej pod Bradlom sa udržal medzi desiatkou najlepších motocyklistov v etape napriek tomu, že v úvode priskoro odbočil a zišiel z cesty.

Svoju chybu si však čoskoro uvedomil a vzápätí sa vrátil na trať. Od lídra klasifikácie Despresa sa vzdialil o ďalších päť minút (23:33).

Jakešov krajan Štefan Svitko (obaja jazdia na KTM) v stredu rozbil olejový chladič a do cieľa prišiel až na 106. priečke s viac ako 2,5-hodinovým odstupom od víťaza Caselliho. Tridsaťročnému Žaškovčanovi sa podarilo závadu na motocykli KTM opraviť do takej miery, že mohol napriek časovej strate pokračovať v ceste. Svitko junior sa v klasifikácii v priebehu ostatných 24 hodín "prepadol" zo 7. na 22. priečku.

Pre nepriaznivé poveternostné podmienky organizátori skrátili meraný úsek o 30 km, v 191-kilometrovej "špeciálke" bol najrýchlejší Američan Kurt Caselli na stroji KTM. Na čele klasifikácie sa nič nezmenilo: vedie najväčší favorit, Francúz Cyril Despres pred Portugalčanom Rubenom Fariom, Čiľanom Franciscom Lopezom a Slovákom Ivanom Jakešom.

V sedadle štvorkolky bol v 11. etape najrýchlejší Austrálčan Paul Smith na Honde, lídrom celkového poradia je stále Argentínčan Marcos Patronelli súťažiaci na Yamahe.

Aktuálne informácie z Južnej Ameriky prezrádzajú, že organizátori pre nepriaznivé počasie prerušili súťaž automobilov a kamiónov na druhom meranom stanovišti (CP2).

Rely Dakar 2012 - 11. etapa (La Rioja - Fiambalá/Arg/, upravený meraný úsek 191 km pre motocykle) - streda - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Kurt Caselli (USA) KTM 2:55:01 h, 2. Paulo Goncalves (Portug.) Husqvarna +4:45 min, 3. Cyril Despres (Fr.) KTM +6:24, ...8. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM +11:36, 106. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM /obaja SR/ +2:40:32 h

Štvorkolky: 1. Paul Smith (Aus.) Honda 3:46:04 h, 2. Gastón González (Arg.) Yamaha +4:18 min, 3. Marcos Patronelli (Arg.) Yamaha +5:42

Poradie po 11. etape - neoficiálne výsledky:

Motocykle: Motocykle: 1. Cyril Despres (Fr.) KTM 33:48:29 h, 2. Ruben Faria (Portug.) KTM +13:16 min, 3. Francisco Lopez (Čile) KTM +18:08, 4. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM +23:33, ...22. Štefan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team) KTM /obaja SR/ +3:13:30 h

Štvorkolky: 1. Marcos Patronelli (Arg.) Yamaha 38:23:33 h, 2. Ignacio Casale (Čile) Yamaha +1:50:22 h, 3. Rafal Sonik (Poľ.) Yamaha +2:49:59

Už ste čítali?

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…