V Trebišove plánujú investíciu za takmer 10 miliónov eur
SITA
SITA

V Trebišove plánujú investíciu za takmer 10 miliónov eur

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. plánuje rozšíriť kanalizáciu a kapacitu čistiarne odpadových vôd v Trebišove za devätnásť mesiacov.

BRATISLAVA 15. januára - Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS), a.s. so sídlom v Košiciach pripravuje rozšírenie kanalizácie a kapacity čistiarne odpadových vôd (ČOV) v Trebišove.

Predpokladaná cena prác plánovaných na devätnásť mesiacov je 9,82 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), vyplýva z verejnej súťaže, ktorú vodári vyhlásili vo Vestníku verejného obstarávania.

Projekt má byť financovaný z peňazí Kohézneho fondu Európskej únie, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov spoločnosti cez Operačný program Životné prostredie. "Rozšírením kanalizácie v samotnom meste Trebišov sa v riešených lokalitách zlepšia odtokové pomery v stokovej sieti za prívalových dažďov. V rámci projektu bude zrekonštruovaná jedna ČOV Trebišov, na ktorú bude po realizácii projektu napojených 25 152 ekvivalentných obyvateľov," informovala VVS.

Ponuky v súťaži sa majú otvárať 19. februára, o súťažné podklady treba požiadať do 4. februára. Uchádzači musia preukázať, že v rokoch 2009 až 2011 dosiahli priemerný ročný obrat najmenej 10 mil. eur. Ďalšou podmienkou je predloženie zoznamu stavebných prác uskutočnených v rokoch 2008 až 2012. Musí obsahovať aspoň dve stavby splaškových alebo jednotných stokových sieti s rozpočtovými nákladmi minimálne 600 mil. eur bez DPH a dve stavby čistiarní odpadových vôd s kapacitou nad 25 tis. ekvivalentných obyvateľov.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. vznikla zápisom do Obchodného registra SR 1. mája 2003, eviduje základné imanie v objeme 243,883 mil. eur. Spoločnosť vznikla z bývalého štátneho podniku Východoslovenské vodárne a kanalizácie, pričom jeho majetok sa rozdelil medzi VVS a Podtatranskú vodárenskú spoločnosť, a.s., ktorá vznikla z bývalých odštepných závodov v Poprade, Spišskej Novej Vsi a Starej Ľubovni.

VVS zabezpečuje výrobu a plynulú dodávku pitnej vody, distribúciu vody do jednotlivých oblastí a tlakových pásem, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v šestnástich okresoch Košického, Prešovského a čiastočne i Banskobystrického samosprávneho kraja. Služby poskytuje prostredníctvom deviatich závodov v Bardejove, Košiciach, Humennom, Michalovciach, Prešove, Rožňave, Svidníku, Trebišove a Vranove nad Topľou.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…