V Trebišove plánujú investíciu za takmer 10 miliónov eur
SITA
SITA

V Trebišove plánujú investíciu za takmer 10 miliónov eur

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. plánuje rozšíriť kanalizáciu a kapacitu čistiarne odpadových vôd v Trebišove za devätnásť mesiacov.

BRATISLAVA 15. januára - Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS), a.s. so sídlom v Košiciach pripravuje rozšírenie kanalizácie a kapacity čistiarne odpadových vôd (ČOV) v Trebišove.

Predpokladaná cena prác plánovaných na devätnásť mesiacov je 9,82 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), vyplýva z verejnej súťaže, ktorú vodári vyhlásili vo Vestníku verejného obstarávania.

Projekt má byť financovaný z peňazí Kohézneho fondu Európskej únie, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov spoločnosti cez Operačný program Životné prostredie. "Rozšírením kanalizácie v samotnom meste Trebišov sa v riešených lokalitách zlepšia odtokové pomery v stokovej sieti za prívalových dažďov. V rámci projektu bude zrekonštruovaná jedna ČOV Trebišov, na ktorú bude po realizácii projektu napojených 25 152 ekvivalentných obyvateľov," informovala VVS.

Ponuky v súťaži sa majú otvárať 19. februára, o súťažné podklady treba požiadať do 4. februára. Uchádzači musia preukázať, že v rokoch 2009 až 2011 dosiahli priemerný ročný obrat najmenej 10 mil. eur. Ďalšou podmienkou je predloženie zoznamu stavebných prác uskutočnených v rokoch 2008 až 2012. Musí obsahovať aspoň dve stavby splaškových alebo jednotných stokových sieti s rozpočtovými nákladmi minimálne 600 mil. eur bez DPH a dve stavby čistiarní odpadových vôd s kapacitou nad 25 tis. ekvivalentných obyvateľov.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. vznikla zápisom do Obchodného registra SR 1. mája 2003, eviduje základné imanie v objeme 243,883 mil. eur. Spoločnosť vznikla z bývalého štátneho podniku Východoslovenské vodárne a kanalizácie, pričom jeho majetok sa rozdelil medzi VVS a Podtatranskú vodárenskú spoločnosť, a.s., ktorá vznikla z bývalých odštepných závodov v Poprade, Spišskej Novej Vsi a Starej Ľubovni.

VVS zabezpečuje výrobu a plynulú dodávku pitnej vody, distribúciu vody do jednotlivých oblastí a tlakových pásem, odkanalizovanie a čistenie odpadových vôd v šestnástich okresoch Košického, Prešovského a čiastočne i Banskobystrického samosprávneho kraja. Služby poskytuje prostredníctvom deviatich závodov v Bardejove, Košiciach, Humennom, Michalovciach, Prešove, Rožňave, Svidníku, Trebišove a Vranove nad Topľou.

Už ste čítali?

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…

Onkogynekológ: Dvesto Sloveniek ročne zomrie úplne zbytočne.…

Chorobe, na ktorú na Slovensku zomiera množstvo žien, sa dá predísť.…

Braňo Mojsej vo vlastnej klinike lieči závislých: Pvým varovným…

Braňo Mojsej sa rozhodol založiť kliniku, v ktorej chce pomáhať závislým…

Fyzioterapeutka: Chrbticu si neničíme len v práci, ale aj v…

Chrbtici neškodíme iba v práci, ale aj v spánku. Fyzioterapeutka…

Marek Herman: Otcovia dnes nevedia, čo majú doma a v domácnosti…

Otec je pre deti nenahraditeľný minimálne v dvoch situáciách. O…

Zuzka šije svadobné šaty, aké na Slovensku ešte neboli: Vďaka…

Šikovná Slovenka si za rok vybudovala značku, ktorá zarezonovala na módnej…

Šéfka Profesie: Radšej nemať žiadny titul ako nekvalitnú vysokú…

Ivana Molnárová pôsobí v Profesii už 18 rokov, posledných…