Obchodníci sa už pripravujú na Valentína, ponuka je čoraz pestrejšia
Dobré noviny
Dobré noviny

Obchodníci sa už pripravujú na Valentína, ponuka je čoraz pestrejšia

Oslavy sviatku zamilovaných sa už zdá sa naplno udomácnili aj u nás na Slovensku. Ponuky obchodníkov sú z roka na rok originálnejšie.

BRATISLAVA 14. januára - Ešte poriadne nedozneli novoročné delobuchy a už sa schyľuje k ďalšiemu sviatku. Každý rok sa to začína pomerne nenápadne. Výklady sa postupne sfarbujú do červených odtieňov, v kníhkupectvách ponúkajú podozrivé množstvo skvostov z červenej knižnice a zo stránok časopisov na nás doslova útočia prílohy plné srdiečok a anjelikov. Áno, hádate správne. Hovoríme o Valentíne, sviatku, ktorý pre niektorých znamená len ďalší otravný výstrelok západnej kultúry, zatiaľ čo pre iných príležitosť ako osláviť lásku s milovaným človekom.

Ak patríte do skupiny priaznivcov Valentína, určite sa začínate pohrávať s myšlienkou, ako v tento deň  prekvapiť svoju „polovičku“. Tí šťastnejší z nás, už pravdepodobne veľmi presne vedia, čo je pre ich milovanú alebo milovaného to pravé. Tým menej šťastným a menej pripraveným sa môže poľahky stať, že ich sviatok zamilovaných zastihne nepripravených. Prvou pomocou v takýchto prípadoch sú najčastejšie polomŕtve kytice kvetov, ktoré nájdete v regáloch supermarketu na konci dňa, dlhé rady v oddeleniach so sladkosťami či nepríjemný čašník ironicky komentujúci vašu žiadosť o rezerváciu stola.

Aby ste sa vyhli podobným stresujúcim zážitkom, stačí si jednoducho prekvapenie pre milovanú osobu naplánovať o trochu skôr. Začať by ste mohli napríklad rôznymi možnosťami, ktoré valentínsky trh ponúka. Podľa toho sa následne rozhodnete či stavíte na starú dobrú klasiku alebo vyskúšate niečo nové a vzrušujúce. Pokiaľ si zvolíte druhý variant, možnosti, ktoré máte k dispozícii, sú takmer neobmedzené. Od zoskoku s padákom, cez vyznanie do éteru až po netradičné cukrovinky. Máte z čoho vyberať.

Tento rok sme sa rozhodli bližšie preskúmať práve poslednú spomínanú kategóriu, ktorou sú cukrovinky. Konkrétne nás zaujímala obľúbená a predovšetkým ženami milovaná čokoláda. Po klasických čokoládových srdiečkach, vyznaniach a pusinkách sme narazili aj na trochu šteklivejšie podoby sladkej hmoty. Kvalitná čokoláda a chutná náplň v spojení s pikantným motívom môžu byť sladkou predzvesťou horúcej a láskyplnej valentínskej noci. Každopádne však predstavujú originálny a zároveň veľmi chutný valentínsky darček.

Pri našom hľadaní sme totiž natrafili na český internetový obchod ponúkajúci originálne pralinky, pri ktorých sa budete červenať. Čokoládové pochúťky v tvaroch, o ktorých sa nehodí písať, si radšej pozrite sami: www.eroticke-pralinky.cz

Erotickými pralinkami svoju polovičku nielen prekvapíte, ale slastný pocit doprajete aj jej chuťovým bunkám. K dispozícii sú totiž čokolády všetkých farieb a chutí. Valentín sa patrí poriadne osláviť, tak prečo si spoločnú noc neosladiť vtipnou kolekciou praliniek?

Erotické pralinky je však možné odoberať iba osobne na určených odberných miestach, preto by ste sa so svojou objednávkou mali poponáhľať.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…