Centrum pre rodiny v kríze pomáha už štyri roky
Dobré noviny
Dobré noviny

Centrum pre rodiny v kríze pomáha už štyri roky

Sociálny program Bratislavskej župy Centrum pre rodiny v kríze funguje už štyri roky. Počas tohto obdobia pomohlo už takmer 600 rodinám.

BRATISLAVA 13. januára - Základným cieľom je poskytnúť komplexnú, administratívne nenáročnú a bezplatnú pomoc členom rodiny, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii. Klientom pomáha prostredníctvom telefonátov, listov, e-mailov či osobných stretnutí, ktoré realizujú najmä odborní poradcovia, psychológovia a terapeuti.

„Aj prostredníctvom Centra pre rodiny v kríze pomáhame riešiť ľuďom ich ťažké životné situácie. Centrum pomohlo už takmer 600 ľuďom, čo je dôkazom toho, že obyvatelia župy majú záujem riešiť svoje problémy s profesionálmi,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Centrum sprevádza rodinu od náhleho vzniku akútnej krízovej situácie až do vyriešenia a zaradenia späť do bežného života. Služby centra sú určené pre tri cieľové skupiny. Pre rodiny, v ktorých rodič alebo dieťa je vo alebo po výkone trestu, pre rodiny s deťmi pred, počas alebo po rozvode a pre rodiny s deťmi s poruchami správania sa.

Občianske združenie Asociácia supervízorov a sociálnych poradcov pracovalo s cieľovou skupinou, v ktorej rodič/dieťa je pred/vo/po výkone trestu. Občianske združenie vykonáva terénnu sociálnu prácu, komunikuje s ľuďmi vo výkone trestu a po výkone trestu odňatia slobody, pričom súčasne pracuje aj s rodinnými príslušníkmi.

Občianske združenie Pomoc ohrozeným deťom pracovalo s cieľovou skupinou rodina s deťmi pred rozvodom, počas rozvodu a po rozvode. Občianske združenie pomáha zvládať rodičom aj deťom náročné obdobie, riešiť vzniknuté problémy, so vzájomnou komunikáciou, rodičom pomáha dohodnúť sa v starostlivosti o deti, poskytuje administratívnu a sociálno – právnu pomoc.

Občianske združenie Detský fond Slovenskej republiky pracovalo s cieľovou skupinou rodina s deťmi s poruchami správania a s poruchami ADHD a ADD. Občianske združenie vedie pravidelné detské skupiny, rodičovské skupiny, organizuje spoločné pobyty pre rodiny s deťmi a poskytuje individuálne poradenstvo pre rodičov, deti a celé rodiny.

Dobré noviny informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Iveta Tyšlerová.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…