Ivan Jakeš prišiel do cieľa Rely Dakar tesne pred Svitkom
SITA
SITA

Ivan Jakeš prišiel do cieľa Rely Dakar tesne pred Svitkom

Po utorkovej štvrtej etape Rely Dakar 2013 sa obaja Slováci zhoršili v celkovom hodnotení - Štefanovi Svitkovi patrí 13. miesto a Ivanovi Jakešovi 22. priečka.

AREQUIPA 8. januára - Víťazom utorkovej 4. etapy prestížnych pretekov Rely Dakar 2013 z peruánskej Nazcy do strediska Arequipa (meraný úsek 429 km) sa v kategórii motocyklov stal Joan Barreda Bort na stroji Husqvarna.

Dvadsaťdeväťročný Španiel zaznamenal už svoje druhé prvenstvo na tohtoročnom podujatí.

Na čelo klasifikácie sa po štyroch etapách vďaka utorkovému druhému najkratšiemu pobytu na trati dostal Francúz Olivier Pain (Yamaha). Jeho krajan a najväčší favorit podujatia Cyril Després, súťažiaci na motocykli KTM, skončil v utorok pätnásty a celkovo je tretí.

Z dvojice Slovákov sa viac darilo Ivanovi Jakešovi (NADD RESS Adventure team/KTM). Tridsaťdeväťročný pretekár z Brezovej pod Bradlom pri svojej šiestej účasti na prestížnom podujatí v etape prvýkrát predčil krajana Štefana Svitka ml. a obsadil 20. priečku s odstupom 21:39 min na víťaza Barredu Borta.

Tridsaťročný Žaškovčan Svitko (SLOVNAFT-Oraving team/KTM) bol o 21 sekúnd pomalší ako Jakeš a skončil na 21. mieste. V celkovom hodnotení si obaja slovenskí jazdci pohoršili: Svitko je trinásty, Jakeš dvadsiaty druhý.

Argentínčan Marcos Patronelli na Yamahe suverénne kraľuje kategórii štvorkoliek. V utorok vyhral tretiu zo štyroch etáp na Rely Dakar 2013 a v celkovom poradí má pred Holanďanom Sebastianom Husseinim na Honde viac ako 14-minútový náskok. Tretie miesto v klasifikácii patrí Poliakovi Rafalovi Sonikovi (Yamaha), ktorý má od lídra z Argentíny hodinový odstup.

Rely Dakar 2012 - 4. etapa (Nazca - Arequipa /Peru/, meraný úsek 429 km) - utorok - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Joan Barreda Bort (Šp.) Husqvarna 3:41:09 h, 2. Olivier Pain (Fr.) Yamaha +8:23 min, 3. David Casteu (Fr.) Yamaha +10:42, ...20. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM +21:39, 21. Štefan Svitko ml. (SLOVNAFT-Oraving team) KTM /obaja SR/ +22:00

Štvorkolky: 1. Marcos Patronelli (Arg.) Yamaha 4:25:46, 2. Sebastian Husseini (Hol.) Honda +9:48 min, 3. Lukasz Laskawiec (Poľ.) Yamaha +15:45

Poradie po 4. etape - neoficiálne výsledky:

Motocykle: 1. Olivier Pain (Fr.) Yamaha 10:10:38 h, 2. David Casteu (Fr.) Yamaha +2:24 min, 3. Cyril Despres (Fr.) KTM +3:09, ...13. Štefan Svitko ml. (SLOVNAFT-Oraving team) KTM +17:14, 22. Ivan Jakeš (NADD RESS Adventure team) KTM /obaja SR/ +27:08

Štvorkolky: 1. Marcos Patronelli (Arg.) Yamaha 11:21:26 h, 2. Sebastian Husseini (Hol.) Honda +14:06 min, 3. Rafal Sonik (Poľ.) Yamaha +1:00:17 h

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…