Ľudia si čoraz menej požičiavajú v bankách, objavili výhodnejšie formy úverov
Dobré noviny
Dobré noviny

Ľudia si čoraz menej požičiavajú v bankách, objavili výhodnejšie formy úverov

Úverové podmienky a možnosti získania pôžičiek v bankách sú v dôsledku krízy čoraz horšie. Ľudia, ktorí si potrebujú požičať, preto siahajú po iných formách krátkodobých úverov.

BRATISLAVA 8. januára - Sviatky pokoja a lásky ako aj bujaré silvestrovské oslavy sú opäť minulosťou a my si pomaly zvykáme na každodennú „nesviatočnú“ realitu nového roka. Tých niekoľko príjemných decembrových dní nám okrem zabudnutých vianočných výzdob vo výkladoch obchodov  pripomína aj o  niečo ľahšia peňaženka. Samozrejme, sviatky sú predsa najmä o vianočnej atmosfére a teple domova, no bez darčekov by to predsa nebolo ono. Často nám aj horibilné položky za tovar, ktorý je pred sviatkami  podozrivo drahý, stoja za prekvapenie v očiach našich najbližších, ktorí si pod stromčekom našli presne to, čo chceli. Poznáte to, Vianoce sú predsa len raz za rok, čo oceníte najmä pri vašich novoročných finančných suchotách.

V posviatočnom období vás však náhle môže zastihnúť nečakaná situácia, kedy potrebujete väčšiu hotovosť. Pokazená práčka, rozbitý televízor či nefunkčná mikrovlnná rúra vás rýchlo preberú z doznievajúcej sviatočnej nálady.

V týchto situáciách uvažujete o možnostiach ako čo najrýchlejšie a najjednoduchšie zabezpečiť potrebnú hotovosť. Prísne úverové pravidlá v bankách vytvorili na Slovensku nový trend. Slováci čoraz väčšmi siahajú po alternatívnych formách úverov, medzi ktorými najviac preferujú online pôžičky bez ručiteľa. Tie sa totiž v súčasnosti stávajú čoraz dostupnejšími a lacnejšími a sú vhodnou alternatívou spotrebných úverov. Navyše ich možno vybaviť z pohodlia domova.

Medzi najobľúbenejších poskytovateľov online pôžičiek patrí spoločnosť www.creditONE.sk, ktorá ponúka pôžičky bez dokladovania až do výšky 350 eur. Spoločnosť so sídlom v Lotyšsku poskytla pôžičky s prehľadnými a výhodnými podmienkami už viac než 16 000 klientom. Tí si pochvaľujú nielen rýchlosť vybavenia, ale tiež férový prístup spoločnosti. Oproti iným podobným spoločnostiam totiž creditONE na splatenie pôžičky nevyčkáva, ale vás férovo včas kontaktuje, aby ste na splátku nezabudli a vaše náklady na splatenie pôžičky tak nedosiahli astronomické hodnoty.

Je zrejmé, že na neočakávané finančné situácie by sme mali myslieť vopred a v utrácaní by sme mali byť zodpovední. Ak sa už však do nepríjemností dostaneme, je dôležité si na pôžičku vybrať spoľahlivého partnera. Aj preto je potrebné sledovať referencie poskytovateľov pôžičiek a skúsenosti ich klientov.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…