Číňanka zarobila milióny, naďalej čistí ulice od odpadkov
SITA
SITA

Číňanka zarobila milióny, naďalej čistí ulice od odpadkov

Milionárka z Číny, ktorá by pokojne mohla až do smrti žiť z príjmu získaného prenájmom bytov, už vyše 14 rokov šesť dní v týždni upratuje chodníky od odpadkov. Chce tak ísť príkladom svojim deťom.

Čínska milionárka Yu Youzhen má obdivuhodný prístup k životu. Aj napriek tomu, že dnes má na konte milióny, naďalej si nastavuje budík na 2. hodinu ráno, aby mohla čistiť ulice od odpadkov. Chce tak svojim deťom ukázať, že pre to, aby sa mali dobre, musia aj niečo urobiť.

Za príbehom cesty k bohatstvu rodáčky z Chuo-ťia-wanu stojí usilovná práca, ale aj šťastná náhoda. V 80. rokoch spolu s manželom pracovali ako jednoduchí farmári a všetky peniaze si starostlivo odkladali. Ako prvá rodina v dedine si po niekoľkých rokoch postavili trojposchodový dom. V tom čase do dediny začali za prácou prichádzať noví ľudia, ktorí hľadali ubytovanie, a tak začali manželia prázdne izby prenajímať. Z takto zarobených peňazí mali o niekoľko rokov neskôr tri päťposchodové domy, z ktorých väčšinu priestorov naďalej prenajímali. Stavby na vidieku v tom období neboli takmer vôbec regulované, a tak takýmto spôsob prišlo k novým domom mnoho ľudí.

Medzitým však Youzhen zanechala farmárčenie a snažila sa nájsť si prácu v meste Wu-ččhang. Vystriedala niekoľko zamestnaní, až v roku 1998 skončila ako zberačka odpadu na uliciach. Šťastný okamih prišiel o desať rokov neskôr, kedy sa pôdu, kde stáli jej prenajaté domy, rozhodla vláda v rámci novej výstavby zabaviť a ako kompenzáciu žene ponúkla 21 bytov vo Wu-ččhangu. Číňanka niektoré z nich predala, ďalšie, ktoré sa nachádzali v ešte lukratívnejšej oblasti ako tie pôvodné, začala prenajímať. Nebola jediná, kto takto prišiel k veľkému majetku, ale narozdiel od svojich susedov, ktorí v krátkom čase o majetok prišli pri hazardných hrách či povaľačstvom, Číňanka hospodárila s peniazmi rozumne a nevzdala sa ani svojej práce. 

Youzhen naďalej čistí ulice od odpadkov šesť dní v týždni. V práci musí byť už o 3. hodine ráno a ďalších šesť hodín zametá ulice a zbiera smeti. „Jej rodina je taká bohatá a aj napriek tomu sem vždy príde,“ uviedla jedna z milionárkiných spolupracovníčok. „Chcem ísť príkladom svojmu synovi a dcére. Ľudia nemôžu len tak sedieť doma a nič nerobiť,“ uviedla žena, ktorá narážala na osudy ostatných dedinčanov. Svojim deťom pohrozila, že pokiaľ sa nebudú vedieť o seba sami postarať, jej peniaze nikdy neuvidia. „Ak nebudú pracovať, darujem byty krajine,“ uviedla milionárka. Zdá sa, že deti si jej slová vzali k srdcu – Youzhenovej syn pracuje ako vodič a dcéra ako asistentka. Samotná milionárka si takmer každý deň privstane, aby si mesačne prilepšila o necelých 180 eur. 

www.odditycentral.com, www.chinasmack.com

Už ste čítali?

Island na Slovensku? Pavol dronom zachytil prekrásnu oravskú…

Talentovaný a šikovný slovenský fotograf svojim zábermi…

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…