25 rokov trpela ťažkými migrénami. Stačili DVE malé zmeny a bolesť sa viac neobjavila!
Mária Dobrodenková
Mária Dobrodenková

25 rokov trpela ťažkými migrénami. Stačili DVE malé zmeny a bolesť sa viac neobjavila!

Mali ste niekedy migrénu? Ak áno, určite viete, o akú neznesiteľnú bolesť ide. Záchvat intenzívnej bolesti prichádza náhle a niekedy môže trvať celé 3 dni. Zistenie tejto ženy možno pomôže aj vám!

Ilustračné foto. — Foto: Pixabay

Mali ste niekedy migrénu? Ak áno, určite viete, o akú neznesiteľnú bolesť ide. Záchvat intenzívnej bolesti prichádza náhle a niekedy môže trvať celé 3 dni.

Andreu Henson (46) trápili migrény od strednej školy a urputne sa jej držali celých 25 rokov. Bolesť prichádzala z ničoho nič a mladej žene aj celej rodine spôsobovala nemalé komplikácie. Niekedy boli bolesti natoľko intenzívne, že Andreu strácala vedomie.

„Mnohokrát mi moje deti volali záchranku, pretože nevedeli, čo sa so mnou deje. Zvracala som a nariekala od bolesti. Mala som pocit, že to nevydržím a hlava mi v jednom momente pukne. Raz bola bolesť taká neznesiteľná, že ma hospitalizovali s podozrením na cievnu mozgovú príhodu.“

Testy odhalili prekvapivú vec

Po rokoch trápenia a života s tabletkami podstúpila Andreu spolu s rodinou jednoduchý experiment, ktorý celkom zmenil jej život. Kedže s manželom vlastnia cateringovú firmu a okrem iného sa Andreu sústreďovala aj na nastavenie diétnych programov pre ľudí so zdravotnými ťažkosťami, rozhodla sa, že aj sama sa zúčastní testov na intoleranciu potravín. Kedže nikdy netrpela vážnejšími tráviacimi komplikáciami alebo alergickými reakciami, neverila, že by výsledky niečo závažné zistili. Testy však preukázali prekvapivú vec. Andreu trpí intoleranciou na kravské mlieko a kukuricu.

„Intolerancia sa môže prejaviť rôznym spôsobom. Niekto má tráviace ťažkosti, iný kožné zmeny a niekto môže mať silné reakcie v podobe migrény. Pre bežného jednotlivca je však takmer nemožné odhaliť súvislosť ťažkých bolestí s konkrétnou potravinou, migréna totiž prichádza postupne a aj niekoľko hodín, či dokonca dní po konzumácii tejto potraviny," uvádza alergológ Dr. Persley.

Jedinou možnosťou je teda podľa odborníkov podstúpiť testy na intoleranciu. Tie môžu odhaliť prekvapivú príčinu vašich problémov.

Migréna akoby nikdy neexistovala

Foto: reprofoto Facebook

Andreu po týchto zisteniach okamžite vylúčila zo svojej stravy kukuricu a mlieko. A výsledky na seba nenechali dlho čakať. Migréna, ktorá ženu trápila celé roky, sa razom vytratila, ako mávnutím čarovného prútika. Andreu, ktorá si kedysi nevedela predstaviť, že vyjde z domu bez tabletiek, po nich nemusela siahnuť už celé roky.

„Nikdy by mi nenapadlo, že riešenie tohto trápenia môže byť také jednoduché. Ak trpíte aj vy migrénami, ktoré sa objavujú zjavne bez príčiny, rozhodne vám odporúčam postúpiť testy na intoleranciu potravín. Možno vám to zmení život rovnako ako mne," uzavrela Andreu.

zdroj: huffington post

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…