Penélope Cruz si zahrá vo filme The Counselor
SITA
SITA

Penélope Cruz si zahrá vo filme The Counselor

V novom filme si tak opäť zahrá spolu manželský pár Penélope Cruz s Javierom Bardemom.

BRATISLAVA 13. júna - Španielska herečka Penélope Cruz sa podľa očakávania pridala k hviezdnemu obsadeniu trileru The Counselor režiséra Ridleyho Scotta. Informoval o tom portál Deadline.

Definitívne sa tak potvrdili klebety, ktoré sa už niekoľko mesiacov šírili medzi filmovými novinármi.

Už v apríli magazín The Hollywood Reporter informoval, že je možné, že manželský pár Penélope Cruz a Javier Bardem si opäť spolu zahrá v jednom filme. Zatiaľ čo Bardem už v tom čase účinkovanie v ňom prijal, jeho manželka o svojej úlohe rokovala.

Naposledy sa pritom spolu objavili v snímke Vicky Cristina Barcelona (2008).

Autorom scenára filmu The Counselor je držiteľ Pulitzerovej ceny Cormac McCarthy, ktorého román Táto krajina nie je pre starých poslúžil ako predloha pre rovnomennú oscarovú filmovú adaptáciu bratov Coenovcov z roku 2007.

The Counselor je príbeh rešpektovaného advokáta (Michael Fassbender), ktorý sa namočí do obchodov s drogami, no neskôr sa musí zo všetkých síl snažiť, aby vyviazol živý. Zainteresovaní do projektu tvrdia, že "Táto krajina nie je pre starých na steroidoch." Bardem stvárni bohatého známeho hlavnej postavy, zloducha si zahrá Brad Pitt. Penélope Cruz by sa mala vo filme objaviť ako hlavná ženská hrdinka.

Kráska Penélope Cruz

Tridsaťosemročná rodáčka z Alcobendas vraj okrem toho plánuje opäť spolupracovať aj s režisérom Pedrom Almodóvarom. Už v lete v Madride by s ním mala nakrúcať komédiu Los Amantes Pasajeros o afére v lietadle. Spolu s ňou si vo filme zahrajú Paz Vega, Lola Dueňas, Javier Cámara, Cecilia Roth, Carlos Areces, Raúl Arévalo a José Maria Yazpik.

Penélope Cruz získala v roku 2009 Oscara za herecký výkon vo vedľajšej úlohe spomínanej snímky Vicky Cristina Barcelona (2008) Woodyho Allena. Nomináciu na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied si vyslúžila aj v roku 2010 vedľajšou rolou v muzikáli Nine (2009) a v roku 2007 hlavnou rolou v Almodóvarovej snímke Volver (2006).

Zahrala si aj v jeho ďalších filmoch, ako Na dno vášne (1997), Všetko o mojej matke (1999) či Rozorvané objatia (2009). Známa je tiež zo snímok Dievča tvojich snov (1998), Chilli, sex a samba (2000), Kokaín (2001), Krása divokých koní (2000), Vanilkové nebo (2001), Mandolína kapitána Corelliho (2001), Gothika (2003), Fanfán Tulipán (2003), Hlava v oblakoch (2004) alebo Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011).

Najnovšie sa na filmovom plátne predstavila v komédii Woodyho Allena Do Ríma s láskou, ktorá bude otváracím filmom 20. ročníka Art Film Festu. Jej manželom je oscarový španielsky herec Javier Bardem, s ktorým sa stretli počas nakrúcania komediálnej drámy Šunka, šunka (1992). V januári 2011 sa im narodil syn Leonardo.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.deadline.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…