Dobré noviny
Katolícka charita pomohla aj deťom v Indii a Ugande
SITA
SITA

Katolícka charita pomohla aj deťom v Indii a Ugande

Slovenská katolícka charita v roku 2012 poslala do zahraničia vyše 600-tisíc eur.

BRATISLAVA 27. decembra – Slovenská katolícka charita poskytla v roku 2012 humanitárnu a rozvojovú pomoc v hodnote 607 612 eur.

Najviac peňazí, 171 690 eur, smerovalo do Indie, kde charita podporuje miestne deti prostredníctvom projektu Adopcia na diaľku už od roku 1996. Agentúru SITA o tom informoval manažér pre komunikáciu a PR Slovenskej katolíckej charity Lukáš Melicher.

„Pomoc v objeme viac ako 116-tisíc eur smerovala do Ugandy, kde Slovenská katolícka charita vybudovala centrum Nepoškvrneného počatia Panny Márie pre chudobné a zraniteľné deti s HIV a AIDS. Vďaka podpore našich darov centrum v januári otvorí svoje brány pre dievčatá, a veríme, že budúci rok dostaviame aj dom pre chlapcov,“ povedal generálny sekretár charity Radovan Gumulák.

Okrem Indie a Ugandy slovenskí donori podporili aj projekty na Haiti v sume 53 212 eur, ktoré zasiahlo v roku 2010 ničivé zemetrasenie. Do hladomorom postihnutého Somálska putovalo 31 090 eur, do Albánska 84 393 eur, Japonska 2 093 eur, na Ukrajinu 3 220 eur a do Vietnamu 22 260 eur. „Všetkým darcom sme veľmi vďační za ich pomoc a solidaritu s ľuďmi, ktorí buď žijú vo veľkej chudobe, alebo ich zasiahla prírodná katastrofa,“ uviedol Gumulák.

Slovenská katolícka charita v spolupráci so Spišskou katolíckou charitou a Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety pomohla aj v Iraku sumou sedemtisíc eur, kde na žiadosť partnerskej organizácie Caritas Iraq poslala zásielku liečiv a sonograf. Z prostriedkov SlovakAid charita v roku 2012 uskutočnila dva projekty.

V Keni išlo o projekt v hodnote 97 360 eur zameraný na zlepšenie potravinového zabezpečenia chudobných a zraniteľných skupín miestneho obyvateľstva. V Gruzínsku charita poskytla pomoc pri integrovaní sa rodín presídlencov v regióne Khobi v hodnote 20 910 eur.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…