Hokejisti Mannheimu zaskočili na Spenglerovom pohári Kanadu
SITA
SITA

V úvodný deň najstaršieho hokejového turnaja v Európe sa z víťazstva tešili hokejisti Fribourgu a Mannheimu.

DAVOS 26. decembra - Hokejisti švajčiarskeho klubu HC Fribourg-Gottéron zvíťazili v stredajšom otváracom zápase 86. ročníka Spenglerovho pohára vo švajčiarskom Davose (26. - 31. decembra) v Torrianiho základnej skupine nad ruským účastníkom KHL Salavatom Julajev Ufa 5:1, hoci po úvodnej tretine prehrávali.

V druhom stredajšom zápase najstaršieho hokejového podujatia v Európe zdolal v Cattiniho skupine nemecký Adler Mannheim reprezentačný tím Kanady 2:1 po predĺžení.

O výhre účastníka DEL rozhodol v nadstavenom čase Jason Pominville. Tretím účastníkom Cattiniho skupiny je aj hostiteľský HC Davos. V Torrianiho skupine bude hrať český klub HC Vítkovice.

Výsledky:

Torrianiho skupina:

HC Fribourg-Gottéron (Švaj.) - Salavat Julajev Ufa (Rus.) 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly: 26. Plüss (Sprunger, A. Bykov), 27. Mauldin, 50. A. Bykov (Talbot), 54. Sprunger (Gervais), 57. Knoepfli (Talbot) - 16. Mirnov (Koľcov)

Tabuľka Torrianiho skupiny:

1. Fribourg-Gottéron 1 1 0 0 0 5:1 3

2. Salavat Julajev Ufa 1 0 0 0 1 1:5 0

Pozn.: HC Vítkovice ešte nehral.

Cattiniho skupina:

výber Kanady - Adler Mannheim (Nem.) 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 51. Seguin (P. Bergeron, Ritchie) - 16. A. Mitchell (Wagner, C. MacDonald), 63. Pominville (Wagner)