Dobré noviny
Británia pridáva do seriálu F1 ďalšieho jazdca
Juraj Mička
Juraj Mička

Británia pridáva do seriálu F1 ďalšieho jazdca

Tím Marussia oficiálne potvrdil nový prírastok do svojho tímu, ktorým sa stáva mladý Brit Max Chilton. Mladík v tíme nahrádza prestupujúceho Charlesa Pica a iba s dvomi testovacími jazdami Formule 1 nasadá po úspešnej sezóne v GP2 do mocného stroju.

 

V utorok po vyhlásení Chilton povedal: „Je ťažké vyjadriť slovami, ako sa cítim ohľadom toho, že budem jazdec F1 pre Marussiu v roku 2013. Prišlo to na konci vydarenej sezóny a moje aktuálne výsledky — viaceré GP2 pole positions a testovacie jazdy F1 — dali všetkým dôveru v moju schopnosť závodiť na najvyššej úrovni tohto motorového športu.“

21-ročný Chilton nesledoval v uplynulom roku F1 iba online, ale posledných šesť mesiacov bol súčasťou Marussie ako náhradný pilot. Práve znalosť prostredia tímu mu môže pomôcť ku rýchlemu štartu do novej sezóny. Chiltona čakajú prvé predsezónne testy už o pár týždňov. Dovtedy sa bude Brit sústrediť na fyzickú prípravu rovnako ako aj prácu s technickým tímom na ladení jeho debutového monopostu.

„Nielen že sa Max rýchlo začlenil do kolektívu, ale takisto je má aj prívetivý charakter a je radosť s ním pracovať. Bol súčasťou tímu už nejaký ten čas a takisto sa zúčastnil jázd na simulátore, a preto si myslím, že je na dobrej ceste za úspešnou sezónou,“ prezradil riaditeľ tímu John Booth.

Marusia obsadila v uplynulej sezóne 11. miesto v Pohári konštruktérov a prišla tak o peňažnú odmenu 10 miliónov libier. Tím preto dúfa, že s novým jazdcom prídu v novej sezóne aj lepšie výsledky.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…