Slováci, ktorých zviditeľnili šialené fotky, chcú pomôcť mladým ľuďom
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Slováci, ktorých zviditeľnili šialené fotky, chcú pomôcť mladým ľuďom

Sú mladí, blázniví, ale najšťastnejší, keď sú spolu. A teraz chcú aj ešte aj pomôcť iným mladým ľuďom. Reč je o páre, ktorý sa zviditeľňuje bláznivými fotografiami.

Kuchyňa na hrade. — Foto: Home with you

BRATISLAVA 20. júla - Kuchyňa na hrade, kúpeľňa v potoku či spálňa priamo v centre Bratislavy. Dvaja mladí ľudia, ktorí stoja zo projektom Home with you, chcú bláznivým aranžovaním interiéru do exteriéru podporiť mladých ľudí, konkrétne ich bývanie. Po tom, ako ich fotoprojekt narástol na slovenskú úroveň, chcú preniknúť do Európy, ale aj do celého sveta.

Tí blázni, čo fotia šialené fotky

„Tentokrát by sme chceli robiť fotky na najznámejších miestach po Európe, zapájať do toho lokálnych ľudí a na záver spraviť z najlepších fotiek predajnú výstavu na pomoc začínajúcim párom zo sociálne slabšieho prostredia pri hľadaní bývania,“ vysvetľuje sympatický a pozitívne naladený mladý pár.

Ich vtipná, ale aj šialená fotogaléria bola postavená na tom, že nezáleží na tom, kde žijú, hlavne, že sú spolu. A tak interiéry jednotlivých „miestností“ presunuli pod holé nebo. „Vysnívaný domov. Každý má vlastnú predstavu o tom svojom. Ten náš je rozlohou jeden z najpriestrannejších a hlavne najparádnejších. Najlepšie na tom je, že je úplne, ale úplne imaginárny,“ vysvetľujú kreatívni mladí ľudia. Ako ďalej dodali, pracujú s vyradeným nábytkom či spotrebičmi. „Neraz sme niečo vzali od kontajnera,“ smejú sa. Ľudia vraj už o nich vedia. „Vy ste tí blázni, čo fotia tie šialené fotky že? Vyhadzujem práve chladničku. Chcete?“ aj takto ich vraj bežne oslovujú.

Jednoduchá rovnica

No po tom, ako so svojím fotoprojektom obehali celé Slovensko, je čas posunúť sa ďalej. Prvým cieľom je hlavne Európa. „Chceli by sme tento svet spraviť o kúštik lepším miestom aspoň pre veľa ľudí,“ netaja sa ľudskou motiváciou. Keďže sa však chystajú prekročiť hranice, nepohrdli by aj finančnou pomocou. „Čím viac dobrákov nám prispeje na cestu, tým viac krajín môžeme navštíviť, tým môžeme spraviť tento cirkus zaujímavejším.“ Vyrátali si už aj jednoduchú rovnicu. Čím viac peňazí budú mať, tým viac kilometrov prejdú a spravia aj viac fotiek. A tým pádom sa zvýši ich šanca predaja, s čim sa priamo úmerne môže zvýšiť výťažok, ktorý bude putovať na podporu bývania mladých ľudí. Preto aj spustili crowfundingovú kampaň. Ich ďalším plánom je dokonca vydať aj knihu. Zatiaľ sa môžeme tešiť aspoň na ďalšie bláznivé fotky a netradičné miesta, kde sa títo dvaja mladí ľudia opäť na chvíľu „zabývajú“.

Už ste čítali?

Košičanka vyrába parfumy, za ktorými sa idú v Paríži potrhať,…

Voňavky, ktoré sa vyrábajú v laboratóriu na východe Slovenska,…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Slovenskí muži nie sú galantní a ženy nevedia, kto je pravá…

Zisťovali sme za vás, ako sa v spoločnosti vhodne správať a s čím majú…

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby…

Špeciálny pedagóg Jiří Halda tvrdí, že materské…

Vzťahový poradca: Muž nedokáže dať žene, čo potrebuje, kým v…

Muži majú v sebe malého zraneného chlapca, ktorého musia najprv…

Psychologička: Mať pod stromčekom hračkárstvo je nezmysel. Deti…

Deťom veľa darčekov netreba, je potrebné sa im venovať. Viac o tejto téme prezradila…

Bývalý policajt: Podľa mojich indícií Kuciakovu vraždu vyšetria.…

Po 26 rokoch aktívnej služby v policajnom zbore odišiel do civilu v hodnosti…

Slovenský vedec Milan Kováč rozlúštil tisícky rokov staré tajomstvo…

Etnológ Milan Kováč skúmal staroveké mayské stavby v stredoamerickej…