Dobré noviny
Najzábavnejšiu cestu MDH majú v Amsterdame. Vďaka detsky jednoduchej hre
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Najzábavnejšiu cestu MDH majú v Amsterdame. Vďaka detsky jednoduchej hre

Cestovanie električkou nikdy nebolo také zábavné.
Cestovanie električkou nikdy nebolo také zábavné. — Foto: Youtube/BoredPandaArt

Svet vrátane Slovenska zachvátila hra Pokémon Go, ktorá ľudí úplne pobláznila. Podmienkou je však vytrvalé pozeranie do smartfónu. V Amsterdame sa rozhodli ísť na to opačne. Jednoduchá hra vás donúti nechať svoj telefón v taške. Navyše je veľmi nákazlivá.

AMSTERDAM 19. júla - Je otázne, ako dlho bude ešte mánia chytania Pokémonov trvať, no jedno je isté. Účastníci hry musia pozerať do smartfónov oveľa častejšie, ako keď o tejto hre ešte ani netušili. Holanďan Daniel Disselkoen sa rozhodol ísť proti prúdu. Jeho hra je až detsky jednoduchá, podporuje kreativitu a navyše k nej nepotrebujete chytrý ani žiadny iný telefón. Jediné, čo musíte urobiť, je sedieť v prostriedku hromadnej dopravy a pozerať von oknom.

V hlavnej úlohe krokodíl

Preprava MHD môže byť pekná nuda, najmä, keď sú všetci zahľadení do svojich telefónov. Možno aj tam hľadajú pokémonov. Holanďanom sa rozhodol spríjemniť cestu autor interaktívnych inštalácií Daniel Disselkoen, podľa ktorého sa môžete v električke nudiť, aj keď cestujete naprieč takým atraktívnym mestom, ako je Amsterdam. Pre ľudí preto vymyslel hru, ktorú síce tiež symbolizuje postavička, no nevyžaduje si prístup k moderným technológiám.

Holanďan sa rozhodol do všetkých električiek v metropole nalepiť milých krokodílov a papier s vysvetlivkami. V tomto smere mu vyšiel v ústrety prevádzkovateľ verejnej dopravy v Amsterdame. A ako to vlastne funguje? Ak cestujúci uvidí v električke nalepený papier s vysvetlivkami, má sa pozrieť doprava. Na skle bude nalepený krokodíl s otvorenou papuľou. Stačí už len zažmúriť oko a pozerať na okolitý svet. Cieľom je chytiť čo najviac bodov, čím sú hlavy ľudí vonku, ktoré „zožerie“ krokodíl. Každú ďalšiu hru môžete začať na ďalšej zastávke. Pozrite sa, ako to funguje.

Už ste čítali?