Šťastní manželia sú spolu už skoro 100 rokov. V čom spočíva ich tajomstvo?
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Šťastní manželia sú spolu už skoro 100 rokov. V čom spočíva ich tajomstvo?

Dvojica manželov je spolu už dlhých 96 rokov a stále sú spolu šťastní. Okolo seba zanechávajú viditeľný odkaz toho, ako môže manželstvo fungovať celé desaťročia. Tajomstvo ich spoločného šťastia je veľmi jednoduché a chytilo za srdce už tisícke ľudí po celom svete.

Šťastné manželstvo si udržali už takmer 100 rokov. — Foto: reprofoto/YouTube

PEKING 13. júla - Tento čínsky manželský pár je úkazom, aký sa len tak nevidí. Sú spolu už takmer sto rokov, ako je to možné?

Obaja manželia už dosiahli úctyhodný vek. Manželka Wei Basao má 103 rokov, jej manžel Wei Quishou je o iba o jeden rok mladší. Ako však došlo k tomu, že sú v podstate už 96 rokov manželmi? Z histórie vieme, že dohodnuté sobáše kedysi neboli ničím výnimočným, a súvisí s tým aj tento príbeh, hoci je za ním širšie pozadie. Keď Wei Basao ako 6-ročná osirela, nasťahovala sa k rodine jej súčasného manžela, ktorá sa jej ujala. Podľa starodávneho zvyku nazývaného "tongyangxi" si ju adoptovali a vychovávali ju ako budúcu nevestu pre svojho syna. Ide o formu dohodnutého manželstva, kedy si rodina osvojí dievča, ktoré si má potom neskôr vziať za muža jedného z ich synov. Našťastie, nie všetky takéto dohodnuté svadby mali zlé konce a zdá sa, že táto dvojica mala na seba naozaj šťastie.

Rodina bola chudobná a ich živobytie záviselo najmä od poľnohospodárstva. Napriek tomu sa však o dievčatko starali veľmi dobre a vždy sa s ňou podelili o jedlo, aj keď sami mali málo. Ako uvádza denník Mirror, skromne si žili aj neskôr, keď Quishou pracoval farmár a jeho manželka ručne šila topánky, no ich šťastiu to v ceste nestálo.

Tajomstvo svojho šťastia denne ukazujú svojím životom.Tajomstvo svojho šťastia denne ukazujú svojím životom. Foto: reprofoto/YouTube

Tajomstvo šťastného života

Ich svadba bola jednoduchá a veľmi sa líšila od predstáv, ktoré máme o svadbe. Ako si spomína Basao, v jeden večer zasadli za spoločný stôl s rodinou, dali si spoločnú večeru a boli zosobášení. A hoci spolu už od detstva vyrastali ako pár, láska si ich našla a sú spolu šťastní. Viedli síce obyčajný skromný život a nikdy nevlastnili napríklad auto, ale vždy tu boli jeden pre druhého a vážili si to, čo mali. Množstvo vecí robia spoločne, napríklad spolu varia, a jednoducho, veľa času trávia spolu. Portál Buzz Nigeria píše o tom, ako miestni dedinčania hovoria, že ich často vidia, ako sa prechádzajú po dedine držiac sa za ruky a nikdy ich nevideli sa spolu hádať. V tom vidia tajomstvo ich dlhého šťastného spoločného života, ktorému nezabránila ani chudoba, ani to, že o ich manželstve za nich rozhodli rodičia už pred mnohými rokmi. neustále si prejavujú lásku a podporu. Okrem toho, mali dokonca aj 5 synov a jednu dcéru, ktorí ich radi navštevujú.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…