Dobré noviny
Organizátori Wilsonic zverejnili program
SITA
SITA

Organizátori Wilsonic zverejnili program

Bratislavský hudobný festival sa koná od roku 2000.Na podujatí vystúpili stovky interpretov z viac ako dvadsiatich krajín sveta a každoročne ho navštevovalo niekoľko tisíc ľudí.

BRATISLAVA 12. júna - Organizátori bratislavského hudobného festivalu Wilsonic, ktorý sa bude konať 15. a 16. júna v Design Factory Garden, zverejnili program jednotlivých dní.

V piatok sa na podujatí predstavia: Clark, Machinedrum, Zed Bias aka Maddslinky, The Suicide Of Western Culture, Princess Chelsea, Trouble over Tokyo, Forma, Isobutane, Stratasoul, Stroon, Teapot, Side9000, Dryman, Abnormal, EMD, Embryo a Trust Me.

Do sobotňajšieho programu sa dostali: Daedelus, Henrik Schwarz, Elektro Guzzi, Ikonika, Redinho, Alex Smoke presents Wraetlic, Recognition aka Jacek Sienkiewicz, DZA, Mujuice, Instrumenti, Floex, Ink Midget & Pjoni, Foolk, Karaoke Tundra, Jimmy Pé, Herzog Herzog, Dead Janitor, GLGN, Milos a Damolh33.

Víkendové permanentky sa na webstránke tixy.sk stále predávajú za 39 eur. Na mieste ich cena vzrastie na 55 eur. Jednodňový lístok na piatok alebo sobotu stojí 25 eur, na mieste to bude 29 eur.

Wilsonic sa po prvý raz uskutočnil v roku 2000. Zakladateľmi festivalu sú dramaturg a DJ Tibor Holoda a spisovateľ Michal Hvorecký. V roku 2002 mal prestávku, no potom pokračoval až do roku 2009. Z malej akcie pre hudobných fajnšmekrov sa rokmi stala medzinárodne uznávaná značka.

Na podujatí vystúpili stovky interpretov z viac ako dvadsiatich krajín sveta a každoročne ho navštevovalo niekoľko tisíc ľudí. V roku 2009 bol Wilsonic nominovaný na European Festival Award v kategórii Najlepší malý festival.

Informácie pochádzajú z webovej stránky wilsonic.sk a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…