Dobré noviny
Do Žiliny sa vracia Škvarka, s MŠK začne prípravu 4. januára
SITA
SITA

Do Žiliny sa vracia Škvarka, s MŠK začne prípravu 4. januára

Úradujúci majster figuruje po 19 odohraných kolách až na 5. mieste s 28 bodmi, na lídra poradia ŠK Slovan Bratislava majú "žlto-zelení" osembodové manko.

BRATISLAVA 18. decembra - Futbalisti Žiliny nenaplnili ambície vedenia MŠK v jesennej časti súťažnej sezóny 2012/2013.

Úradujúci majster figuruje po 19 odohraných kolách až na 5. mieste s 28 bodmi, na lídra poradia ŠK Slovan Bratislava majú "žlto-zelení" osembodové manko. K útokom na vyššie pozície v tabuľke by mal žilinskému tímu pomôcť aj "navrátilec" Michal Škvarka. Slovenského reprezentanta do 21 rokov si "šošoni" stiahli z hosťovania v Zlatých Moravciach, ktoré malo pôvodne trvať až do konca sezóny 2012/2013.

"So Zlatými Moravcami sme sa dohodli na návrate Michala, hoci mal zmluvu na hosťovanie do 30. júna 2013. Bola tam však klauzula, ktorá nám umožňovala, aby sme hráča zobrali späť aj skôr. Na základe dohody a zmluvy sa Škvarka zapojí 4. januára do prípravy MŠK Žilina. Sledovali sme ho počas jesennej časti, jeho výkonnosť bola dobrá, a preto sme sa rozhodli pre takýto krok. Očakávame, že Michal zvýši konkurenciu a podporí kreatívnu časť hry stredovej formácie," citovala oficiálna internetová stránka žilinského klubu slová športového manažéra Karola Belaníka.

Dvadsaťročný talentovaný stredopoliar k návratu do klubu spod Dubňa poznamenal: "Chcel som ísť naspäť do Žiliny, absolvoval som rozhovory s predstaviteľmi oboch tímov. Napokon sa kluby dohodli a ja to akceptujem. Som rád, že si opäť zahrám v drese MŠK. Verím, že pomôžem mužstvu a v tabuľke sa posunieme vyššie," uviedol pre žilinský web Michal Škvarka, ktorý na jeseň strelil tri góly.

Rodák z Martina je kmeňovým hráčom Žiliny od roku 2006, v najvyššej slovenskej súťaži debutoval v sezóne 2008/2009. V uplynulej sezóne hosťoval v Michalovciach. Do Zlatých Moraviec prišiel na hosťovanie týždeň pred začiatkom tejto sezóny a postupne si vybojoval miesto v základnej zostave.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…