Dobré noviny
Švento sa stane najlepšie plateným futbalistom RB Salzburg
SITA
SITA

Švento sa stane najlepšie plateným futbalistom RB Salzburg

Dušan Švento čoskoro predĺži zmluvu s rakúskym klubom Red Bull Salzburg.

SALZBURG 16. decembra - Slovenský univerzál ľavej strany futbalového ihriska Dušan Švento čoskoro predĺži platnosť zmluvy so svojím terajším zamestnávateľom klubom Red Bull Salzburg o dva a pol roka, podpisovanie by sa malo udiať budúci týždeň a po ňom sa stane najlepšie plateným hráčom "červených býkov".

"Dlho sme s Dušanom zvažovali, či počkáme do leta a on odíde do Nemecka. No táto ponuka bola nadštandardná a bola na úrovni, ktorú mohli vyrovnať len kluby z najlepších líg v Európe. Dušan sa stane najlepšie plateným hráčom klubu zo Salzburgu. Napokon sme sa rozhodli, že pre neho je po zranení prioritou to, aby hrával. Aj to zavážilo pri rozhodovaní. V zmluve je aj výstupná klauzula v prípade, že by prišla ponuka z iného špičkového klubu. Transferová suma dohodnutá v klauzule sa každým rokom znižuje. Verím, že podpis novej zmluvy mu pomôže k tomu, aby mal utvorené výborné zázemie a v klube mohol opäť napredovať," povedal hráčov agent Karol Csontó z agentúry Stars and Friends.

Dušan Švento, ktorý pôsobí v Mozartovom meste od leta 2009, sa úspešne zotavuje po operácii ľavého kolena. Do kádra RB Salzburg sa vráti po zimnej prestávke. Zranil sa bez cudzieho zavinenia 7. júla v úvode prvého zápasu 2. predkola Ligy majstrov 2012/2013 na pôde F91 Dudelange. Luxemburský tím zvíťazil 1:0 a napokon šokujúco vystavil rakúskemu tímu stop, keď v odvete prehral iba 3:4 a postúpil vďaka vyššiemu počtu gólov vonku.

Rehabilitačnými cvikmi bývalý hráč Ružomberka a Slavie Praha pravidelne posilňuje operované koleno, ktoré by mohlo znášať plnú záťaž už teraz, ale reprezentant SR sa nechce unáhliť s návratom do štandardného tréningového procesu. Švento je momentálne so Salzburgom zmluvne viazaný do konca aktuálnej sezóny. Po návrate pravdepodobne nahradí na trávniku Christopha Leitgeba, o ktorého služby sa zaujíma nemecký klub Hannover 96.

Red Bull Salzburg je po 20 kolách so 41-bodovým ziskom na 2. mieste v tabuľke najvyššej domácej súťaže. Za Austriou Viedeň zaostáva o sedem bodov. V sobotňajšom dueli záverečného kola jesennej časti rakúskej T-Mobile Bundesligy zvíťazili Salzburčania doma nad hráčmi Mattersburgu suverénne 7:0.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…