Dobré noviny
Boxer Khan je späť vo forme, chystá sa na Dannyho Garciu
SITA
SITA

Boxer Khan je späť vo forme, chystá sa na Dannyho Garciu

Brit Amir Khan v sobotňajšom súboji ľahkej welterovej váhy zdolal v Los Angeles Američana Carlosa Molinu. Leo Santa Cruz obhájil titul v bantamovej váhe IBF.

LOS ANGELES 16. decembra - Brit Amir Khan sa vrátil v profesionálnom boxerskom ringu na víťaznú vlnu a je opäť v hre o titul majstra sveta.

V sobotňajšom súboji ľahkej welterovej váhy zdolal v Los Angeles Američana Carlosa Molinu. Hlavný rozhodca Jack Reiss súboj predčasne ukončil v desiatom kole.

Khan v zápase jasne dominoval a vylepšil si bilanciu na 27 víťazstiev a 3 prehry. Bol to jeho prvý úspech od júla 2011. Molina v devätnástom súboji v profesionálnom ringu prvýkrát prehral.

Khan teraz chce vyzvať na stretnutie o titul majstra sveta Američana Dannyho Garciu, ktorý mu zobral majstrovský opasok. Garciu však ešte predtým čaká zápas s krajanom Zabom Judahom.

"Som pripravený na Garciu. Môžem proti nemu nastúpiť kdekoľvek, kedykoľvek. Pri poslednom našom súboji mal šťastie, zasiahol ma niekoľkými dobrými údermi," povedal Khan.

Mexičan Leo Santa Cruz si udržal titul majstra sveta v boxe organizácie IBF v bantamovej váhe. V súboji dvoch doteraz nezdolaných boxerov si poradil s krajanom Albertom Guevarom. O jeho triumfe v dvanásťkolovom súboji rozhodli ringoví rozhodcovia, u všetkých uspel (116:112, 118:110, 119:109).

Santa Cruz vyhral 23. súboj v profesionálnom ringu, Guevara prehral prvýkrát v sedemnástom dueli. Napriek úspechu bol Santa Cruz nespokojný.

"Ospravedlňujem sa, že som nevyhral predčasne a neuštedril súperovi k.o. Ospravedlňujem sa fanúšikom, že nevideli očakávanú šou. V ďalšom súboji vám dám to, čo ste čakali už dnes," povedal Santa Cruz divákom v hale v Los Angeles.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…