Dobré noviny
Thajbox: Sebavedomý Pakorn nedáva Novákovi žiadnu šancu
TASR
TASR

Thajbox: Sebavedomý Pakorn nedáva Novákovi žiadnu šancu

Titulový zápas medzi Pakornom a M. Novákom v hmotnostnej kategórii do 67 kg, ktorý sa uskutoční 18. júna v bratislavskej HANT Aréne, bude ozdobou turnaja Hanuman Cup 31.

Na snímke boxer Marco Novák. FOTO TASR - Andrej Galica Foto: TASR Andrej Galica
 

Bratislava 17. júna (TASR) – Thajský šampión Pakorn srší pred sobotňajším zápasom o titul majstra sveta organizácie WKU v thajboxe proti Slovákovi Marcovi Novákovi veľkým sebavedomím. Do Bratislavy pricestoval s jasným cieľom zosadiť domáceho bojovníka z trónu, prehru si vôbec nepripúšťa.

Titulový zápas medzi Pakornom a Novákom v hmotnostnej kategórii do 67 kg, ktorý sa uskutoční 18. júna v bratislavskej HANT Aréne, bude ozdobou turnaja Hanuman Cup 31. Dvadsaťpäťročný Thajčan je v Bratislave už od stredy, na spoznávanie mesta mu však nezostáva čas. Ten trávi primárne zhadzovaním telesnej váhy, aby sa stihol zmestiť do hmotnostného limitu pred piatkovým oficiálnym vážením. O svojom triumfe v rozhovore pre TASR nezapochyboval ani na chvíľu.

"Som výborne pripravený a nemyslím na nič iné ako víťazstvo. Súper je síce kvalitný, viem, že zdolal mojich dvoch krajanov, ale takých ako on som zdolal desiatky. Prišiel som si po víťazstvo, nič iné neberiem," uviedol šampión najprestížnejších thajských štadiónov Rajadamnern a Lumpinee, ktorý v doterajších 225 dueloch zaznamenal 177 víťazstiev, 5 remíz a 43 prehier.

Novákov tréner František Starý si je vedomý kvalít elitného Thajčana, verí však svojmu zverencovi. "Pakorn je skutočná hviezda, no som presvedčený, že pri troche šťastia ho Marco môže poraziť. Verím, že ho príde povzbudiť čo najviac ľudí. S podporou zaplnených tribún sa zvýši šanca pripraviť prekvapenie na úkor favorita," povedal Starý.

Dvadsaťjedenročný Novák má na konte 35 víťazstiev, 4 prehry a 4 remízy. Pred ziskom svetového titulu sa stal juniorským a neskôr i seniorským majstrom Európy WKU. Jeho zápas s Pakornom, rovnako ako posledné štyri z deviatich predzápasov, bude duelom najvyššej A-kategórie, vypísaný na päť kôl po tri minúty podľa plných thajských pravidiel.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…