Dobré noviny
Tatranské kultúrne leto bude najbohatšie v histórii
TASR
TASR

Tatranské kultúrne leto bude najbohatšie v histórii

Počas letných mesiacov je naplánovaných 54 podujatí.

Vysoké Tatry (ilustračná snímka) Foto: TASR
 

Vysoké Tatry 15. júna (TASR) – Tatranské kultúrne leto (TKL) bude tento rok bohaté na množstvo podujatí. Počas letných mesiacov je naplánovaných 54 podujatí, čo je doposiaľ najviac v histórii organizovania TKL. Divákom sa predstavia účinkujúci z ôsmich krajín sveta. Prvé podujatie sa začne v piatok 17. júna v Starom Smokovci, keď sa po posvätení prameňa Smokoveckej kyselky predstaví speváčka Katka Knechtová.

„Pred koncertom zahrá popradské Divadlo Commedia, ktoré si pripravilo špeciálnu scénku z historických prameňov o liečivých účinkoch kyselky,“ povedal vedúci oddelenia kultúry a športu Mestského úradu Vysoké Tatry Ján Bendík. V sobotu (18.6.) popoludní sa uskutoční otvorenie výstavy Kamila Kozuba s názvom Home is home, ktorá sa začne netradične už pred budovou Vily Flóra. Úvodný víkendový maratón zavŕši Tatranský juniáles, ktorý je naplánovaný na nedeľné (19.6.) popoludnie v Centrálnom parku v Tatranskej Lomnici.

„Rozhodli sme sa vsadiť na kvantitu a uvidíme, čo to spraví. Oželeli sme finančne náročných účinkujúcich, volili sme takých, ktorí sú cenovo prístupnejší. Možno nemajú také známe mená, ale sú kvalitní. Diváci sa tak môžu tešiť na bohatý program každý víkend od piatka až do nedele, čo je minimálne päť programov za víkend. V piatok večer bude vždy Tatranské letné kino v Areáli Relax parku Jazierko v Tatranskej Lomnici,“ vysvetlil Bendík. V júli sa bude premietať o 21.00 h a v auguste o 20.00 h. „V soboty a v nedele sa uskutočnia dvojprogramy alebo dva koncerty, väčšinou o 16.00 h v lomnickom altánku a o 19.00 h v Kúpeľoch Nový Smokovec,“ vysvetlil vedúci oddelenia kultúry a športu.

V prvý júlový týždeň sa uskutoční hudobný festival Eurorchestries Slovakia, kde sa na piatich koncertoch predstavia piati sólisti z piatich krajín. V polovici júla sa bude konať divadelný festival Stretnutia, v rámci ktorého bude jedno detské a tri predstavenia pre dospelých. Pre milovníkov historických vozidiel sú pripravené dve podujatia. Prvý Tatranský Oldtimer je prehliadkou historických automobilov, ktorá sa uskutoční 9. júla. Druhé defilé historických vozidiel pod tatranskými končiarmi bude 27. augusta, keď Medzinárodný Oldtimer Rallye Tatry povedie aj cestami Starého Smokovca. Ostatným podujatím TKL bude obľúbená tradičná Tatranská letná dražba.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…