Dobré noviny
Rusi absolvujú viac dopingových testov, myslí si lekár Bezgulov
TASR
TASR

Rusi absolvujú viac dopingových testov, myslí si lekár Bezgulov

Bezgulov poukázal na fakt, že pred začiatkom EURO 2016 prišli dopingoví kontrolóri v troch prípadoch a celkovo odovzdali až 44 vzoriek.

Ruskí futbalisti sa tešia po strelení vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase zápasu základnej B- skupiny Anglicko - Rusko na ME vo futbale vo francúzskom meste Marseille 11. júna 2016. Foto: TASR/AP
 

Croissy-Sur-Seine 13. júna (TASR) - Lekár ruskej futbalovej reprezentácie Eduard Bezgulov si myslí, že jej hráči budú na európskom šampionáte oveľa častejšie testovaní na doping než ostatní účastníci finálového turnaja. Informáciu priniesla agentúra AP.

Bezgulov poukázal na fakt, že pred začiatkom EURO 2016 prišli dopingoví kontrolóri v troch prípadoch a celkovo odovzdali až 44 vzoriek. Tímový lekár tiež prezradil, že kontrola v jednom prípade testovala naraz až desiatku hráčov, navyše raz prišla aj o pol siedmej ráno.

"Sami seba sa pýtame, či sme testovaní viac ako ostatní. Verím, že ku každému pristúpia rovnako. Hovorím to preto, lebo v ruskej reprezentácii sa nikdy nič také nepreukázalo. Chcem poukázať tiež na to, že v ruskom futbale je oveľa vyšší počet dopingových kontrol, ako sa vyžaduje," vyjadril sa Bezgulov.

Šéf antidopingovej a zdravotnej komisie Európskej futbalovej únie (UEFA) Marc Vouillamoz priznal počas minulého týždňa, že ruskému tímu venujú špeciálnu pozornosť. V máji Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) testovala hráčov FC Rostov na meldónium, ale žiaden z nálezov nebol pozitívny.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…