Dobré noviny
Myjavčania začali prípravu bez hlavného trénera
TASR
TASR

Myjavčania začali prípravu bez hlavného trénera

Myjavskí Spartakovci počítajú počas krátkej letnej pauzy so zapojením sa 26 hráčov do prípravného procesu. Čierno-biely dres už nebudú obliekať Dávid Škutka a Ján Chovanec.

Hráč Spartaka Myjava Vladimír Kukoľ. Foto: TASR
 

Myjava 6. júna (TASR) - Futbalisti Spartaka Myjava v pondelok začali letnú prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2016/2017. Hráči najskôr absolvovali vstupné testy, potom si prebrali svoju výstroj a následne si vypočuli privítanie od prezidenta klubu Pavla Halabrína.

"Začíname zatiaľ s jedným asistentom a s kondičným trénerom. Predpokladám, že v priebehu najbližších dní sa vyrieši aj otázka hlavného trénera. Celá príprava je nachystaná. Sú pripravené tréningové plochy, prípravné zápasy, sústredenie v Maďarsku. Fungujeme tak, ako by tu bol hlavný kouč. Verím, že posily, ktoré prišli a prídu, či už je to Petr Pavlík, Patrik Abrahám, Adi Mehremič či Vlado Kukoľ, kvalitu v mužstve určite zvýšia," skonštatoval na úvod prípravy Halabrín. Podľa pôvodného rozhodnutia sa mal prvý tréning konať už dopoludnia, no po nečakanom odchode trénerského dua Hrnčár – Höger do Ružomberka sa plány zmenili. Preto sa tréningového procesu ujali členovia realizačného tímu Ľuboš Zverec a Jakub Hodúl.

Spartakovci počítajú počas krátkej letnej pauzy so zapojením sa 26 hráčov do prípravného procesu. Čierno-biely dres už nebudú obliekať Dávid Škutka a Ján Chovanec, naopak, do kádra pribudla štvorica nováčikov. Petr Pavlík a Adi Mehremič z FK Senica, Patrik Abrahám naposledy hrajúci v Seredi, ktorý už raz v príprave za kopaničiarov nastúpil a napokon Vladimír Kukoľ z Jihlavy. Ten úplným nováčikom nie je, pretože myjavské prostredie veľmi dobre pozná a klubové farby Spartaka obhajoval jeden a pol sezóny. V zostave figuruje aj pätica odchovancov – Peter Egri, Erik Pecha, Erik Vávra, Samuel Flamík a Dávid Copko. Z hosťovania v Lednických Rovniach sa vrátil Richard Čiernik, V utorok sa k tímu pripoja Ľuboš Kolár s Kukoľom. Počas prestupového obdobia, ktoré začne 15. júna, môže ešte prísť k doplneniu zostavy.

V tomto týždni čakajú hráčov Myjavy dvojfázové tréningy na ihriskách v Turej Lúke a v Starej Myjave a v piatok odchod na sústredenie do maďarského Lipótu. Celkovo Myjavčania do konca júna odohrajú štyri prípravné zápasy. Dvojzápas s maďarským Debrecenom, duel s poľským Piastom Gliwice a v generálke ich doma preverí český Fastav Zlín. V pondelok 20. júna sa dozvedia meno súpera v prvom predkole Európskej ligy a o desať dní na to odohrajú svoj premiérový európsky duel.

 

Zostava Spartaka Myjava v letnej príprave 2016:

Matúš Hruška, Peter Solnička, Libor Koníček, Petr Pavlík, Ivan Ostojič, Patrik Banovič, Martin Černáček, Ivan Múdry, Peter Egri, Lukáš Beňo, Erik Pecha, Vladimír Kukoľ, Jaroslav Machovec, Adi Mehremič, Tomáš Kóňa, Tomáš Marček, Frederik Bílovský, Denis Duga, Erik Daniel, Ľuboš Kolár, Patrik Abrahám, Erik Vávra, Samuel Flamík, Richard Čiernik, Dávid Copko, Štefan Pekár, Peter Sládek

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…