Dobré noviny
Učiteľka strávila 2 mesiace písaním listov pre študentov. Jej odkaz chytí za srdce
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Učiteľka strávila 2 mesiace písaním listov pre študentov. Jej odkaz chytí za srdce

Každý študent dostal list špeciálne pre seba.
Každý študent dostal list špeciálne pre seba. — Foto: Facebook/Brittni Darras

Americká učiteľka Brittni Darrasová sa rozhodla napísať 100 študentom listy, každému zvlášť. K tomuto rozhodnutiu dospela po srdcervúcom momente, ktorý spôsobila správa od mamy jednej študentky.

COLORADO SPRINGS 31. mája - Napísať každému študentovi list dá veľa námahy, no pre učiteľku z amerického štátu Colorado to bolo skôr potešenie. Každého z nich chcela totiž povzbudiť a adresovať mu pekné slová. Priviedla ju totiž k tomu tragédia jej študentky.

Každý je výnimočný

Keď jedna zo študentiek dlhšie nechodila do školy, prišla za učiteľkou jej mama, aby vysvetlila dôvod dcérinej neprítomnosti. Ten Brittni Darrasovú úprimne rozplakal. Dievča si totiž chcelo zobrať život, našťastie sa mu to nepodarilo, no ostalo hospitalizované. Ešte predtým stihlo napísať list na rozlúčku, takže so samovraždou to myslelo evidentne  vážne. 

Keď to ženy rozoberali, obom začali tiecť po lícach slzy. Vtom učiteľka dostala nápad. Spýtala sa mamy svojej študentky, či jej môže napísať list. To však ešte netušila, čo tým spustí. „Jej mama mi povedala, že sa rozplakala, obrátila sa k nej a povedala: ´Ako môže niekto o mne povedať niečo tak pekné? Nemyslela som si, že budem niekomu chýbať, ak tu už nebudem´,“ povedalo dievča, ktoré je podľa učiteľky krásne, inteligentné a priateľské. 

Táto udalosť tak učiteľku prinútila k tomu, aby aspoň drobným pokusom zabránila študentom páchať samovraždy. Nešlo totiž o prvý prípad a podľa nej je tento smutný fenomén medzi deťmi čoraz častejší. Podľa nej sa tak deje najmä kvôli tomu, aký tlak sa na ne kladie – aby boli za každú cenu najúspešnejšie a najlepšie. „Uvedomila som si, že som bola blízko ďalšej straty študenta spáchaním samovraždy,“ priznala na Facebooku, kde o udalosti informovala.

Písaním 100 listov strávila Brittni podľa svojich slov dva mesiace. Každý z listov študentom prezrádza, v čom sú výnimoční a čo je na nich špeciálne. „Musíme si uvedomiť, že každá ľudská bytosť je jedinečná a to je to, čo ju robí špeciálnou,“ uviedla.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…