Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin
SITA
SITA

Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin

Jaškinovou úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

BRATISLAVA 24. mája - Bývalý výborný ruský obranca Alexej Jaškin (1965), ktorý má aj český pas, sa stal oficiálne novým výkonným riaditeľom HC Slovan Bratislava pre Kontinentálnu hokejovú ligu.

Jeho úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

Alexej Jaškin pochádza z Krasnojarska, ale vrcholový hokej začal hrať v klube SKA Novosibirsk.

Prvé úspechy v bývalej sovietskej najvyššej súťaži získal s klubom Chimik Voskresensk (striebro a bronz). Od roku 1993 až doteraz žil nepretržite v Česku a má české občianstvo.

Získal šesť českých titulov

Počas svojej hráčskej kariéry v Čechách sa stal jednou z ústredných postáv vsetínskeho hokejového zázraku v druhej polovici deväťdesiatych rokov. S klubom HC Dadák (neskôr Petra, ešte neskôr Slovnaft) Vsetín získal 6 titulov majstrov Českej republiky.

V českej extralige odohral takmer 500 zápasov, stal sa kapitánom mužstva a v roku 2005 sa lúčil so vsetínskym publikom v zápase, v ktorom po jeho boku nastúpil aj jeho starší, v tom čase iba 13-ročný syn Michail.

Alexej si zahral aj proti Slovanu, keď nastúpil na oba štvrťfinálové zápasy Európskej hokejovej ligy na jeseň 1998 (6:3, 0:5). Od roku 2006 pôsobil vo funkcii športového manažéra VHK Vsetín. Okrem materinskej ruštiny hovorí bezchybnou češtinou. Obaja jeho synovia - Michail i Dmitrij - tiež hrávajú hokej. Predovšetkým mladší Dmitrij (nar. 1993) patrí medzi najväčšie talenty českého hokeja.

Momentálne je hráčom Slavie Praha, pričom do českej extraligy vstúpil v necelých 18 rokoch. V roku 2010 sa stal historicky prvým Čechom, ktorého draftovali v KHL z prvého miesta. Česko reprezentoval aj na posledných MS do 20 rokov v Kanade.

Alexej Jaškin prijal ponuku top manažmentu HC Slovan Bratislava a stal sa významnou súčasťou športového riadenia klubu v KHL. V Slovane sa navyše po rokoch opäť stretáva so športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom, s ktorým spoločne pôsobili v časoch najväčšej slávy hokeja vo Vsetíne.

Odcestuje na draft

Nový výkonný riaditeľ sa spoločne so zástupcami klubu HC Slovan Bratislava zúčastní v piatok a v sobotu 25. a 26. mája vstupného draftu KHL. Do Ruska vo štvrtok odcestovali spoločne s Jaškinom a športový riaditeľ Oldřich Štefl,

Dejiskom tohtoročného draftu bude Traktor Arena v Čeľabinsku. Celkovo sa v zoznamoch skautov KHL nachádza pred tohtoročným draftom 1008 hokejistov. Podľa pravidiel sa na ňom môžu zúčastniť hráči, ktorí skončili v uplynulej sezóne pôsobenie v ruských hokejových školách a dovŕšili 17 rokov veku (ročník narodenia 1995).

Druhou kategóriou sú mladí hokejisti narodení v rokoch 1991-1995, ktorí nehrávajú v Rusku, nemajú zmluvu so žiadnym z klubov KHL, VHL, alebo MHL a neboli doteraz draftovaní do KHL. Draftovaný môže byť aj hráč, ktorý sa nenachádza na týchto zoznamoch, kluby však musia o tom upovedomiť KHL najneskôr 24 hodín pred začiatkom draftu.

Na drafte budú podľa predpokladov dominovať ruskí hokejisti, ktorých je v zoznamoch 778. Z Európy sa na drafte zúčastní pravdepodobne 110 hráčov. Zo slovenských hokejistov figuruje najvyššie obranca Martin Gernát, ktorý hrá momentálne v zámorí o juniorský Memorial Cup.

Podľa vyjadrenia Oldřicha Štefla pre hslovan.sk sa Bratislavčania budú na drafte prednostne zaujímať o slovenských hráčov, ktorí majú perspektívu do niekoľkých rokov zahrať si v KHL, výber budú smerovať do všetkých troch postov - brankára, obrancov i útočníkov.

Agentúru SITA informoval prostredníctvom tlačovej správy marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…