Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin
SITA
SITA

Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin

Jaškinovou úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

BRATISLAVA 24. mája - Bývalý výborný ruský obranca Alexej Jaškin (1965), ktorý má aj český pas, sa stal oficiálne novým výkonným riaditeľom HC Slovan Bratislava pre Kontinentálnu hokejovú ligu.

Jeho úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

Alexej Jaškin pochádza z Krasnojarska, ale vrcholový hokej začal hrať v klube SKA Novosibirsk.

Prvé úspechy v bývalej sovietskej najvyššej súťaži získal s klubom Chimik Voskresensk (striebro a bronz). Od roku 1993 až doteraz žil nepretržite v Česku a má české občianstvo.

Získal šesť českých titulov

Počas svojej hráčskej kariéry v Čechách sa stal jednou z ústredných postáv vsetínskeho hokejového zázraku v druhej polovici deväťdesiatych rokov. S klubom HC Dadák (neskôr Petra, ešte neskôr Slovnaft) Vsetín získal 6 titulov majstrov Českej republiky.

V českej extralige odohral takmer 500 zápasov, stal sa kapitánom mužstva a v roku 2005 sa lúčil so vsetínskym publikom v zápase, v ktorom po jeho boku nastúpil aj jeho starší, v tom čase iba 13-ročný syn Michail.

Alexej si zahral aj proti Slovanu, keď nastúpil na oba štvrťfinálové zápasy Európskej hokejovej ligy na jeseň 1998 (6:3, 0:5). Od roku 2006 pôsobil vo funkcii športového manažéra VHK Vsetín. Okrem materinskej ruštiny hovorí bezchybnou češtinou. Obaja jeho synovia - Michail i Dmitrij - tiež hrávajú hokej. Predovšetkým mladší Dmitrij (nar. 1993) patrí medzi najväčšie talenty českého hokeja.

Momentálne je hráčom Slavie Praha, pričom do českej extraligy vstúpil v necelých 18 rokoch. V roku 2010 sa stal historicky prvým Čechom, ktorého draftovali v KHL z prvého miesta. Česko reprezentoval aj na posledných MS do 20 rokov v Kanade.

Alexej Jaškin prijal ponuku top manažmentu HC Slovan Bratislava a stal sa významnou súčasťou športového riadenia klubu v KHL. V Slovane sa navyše po rokoch opäť stretáva so športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom, s ktorým spoločne pôsobili v časoch najväčšej slávy hokeja vo Vsetíne.

Odcestuje na draft

Nový výkonný riaditeľ sa spoločne so zástupcami klubu HC Slovan Bratislava zúčastní v piatok a v sobotu 25. a 26. mája vstupného draftu KHL. Do Ruska vo štvrtok odcestovali spoločne s Jaškinom a športový riaditeľ Oldřich Štefl,

Dejiskom tohtoročného draftu bude Traktor Arena v Čeľabinsku. Celkovo sa v zoznamoch skautov KHL nachádza pred tohtoročným draftom 1008 hokejistov. Podľa pravidiel sa na ňom môžu zúčastniť hráči, ktorí skončili v uplynulej sezóne pôsobenie v ruských hokejových školách a dovŕšili 17 rokov veku (ročník narodenia 1995).

Druhou kategóriou sú mladí hokejisti narodení v rokoch 1991-1995, ktorí nehrávajú v Rusku, nemajú zmluvu so žiadnym z klubov KHL, VHL, alebo MHL a neboli doteraz draftovaní do KHL. Draftovaný môže byť aj hráč, ktorý sa nenachádza na týchto zoznamoch, kluby však musia o tom upovedomiť KHL najneskôr 24 hodín pred začiatkom draftu.

Na drafte budú podľa predpokladov dominovať ruskí hokejisti, ktorých je v zoznamoch 778. Z Európy sa na drafte zúčastní pravdepodobne 110 hráčov. Zo slovenských hokejistov figuruje najvyššie obranca Martin Gernát, ktorý hrá momentálne v zámorí o juniorský Memorial Cup.

Podľa vyjadrenia Oldřicha Štefla pre hslovan.sk sa Bratislavčania budú na drafte prednostne zaujímať o slovenských hráčov, ktorí majú perspektívu do niekoľkých rokov zahrať si v KHL, výber budú smerovať do všetkých troch postov - brankára, obrancov i útočníkov.

Agentúru SITA informoval prostredníctvom tlačovej správy marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda.

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…