Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin
SITA
SITA

Riaditeľom Slovana v KHL bude bývalý obranca Alexej Jaškin

Jaškinovou úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

BRATISLAVA 24. mája - Bývalý výborný ruský obranca Alexej Jaškin (1965), ktorý má aj český pas, sa stal oficiálne novým výkonným riaditeľom HC Slovan Bratislava pre Kontinentálnu hokejovú ligu.

Jeho úlohou bude riadiť a dohliadať na všetky záležitosti okolo organizácie a chodu profesionálneho A-mužstva v KHL.

Alexej Jaškin pochádza z Krasnojarska, ale vrcholový hokej začal hrať v klube SKA Novosibirsk.

Prvé úspechy v bývalej sovietskej najvyššej súťaži získal s klubom Chimik Voskresensk (striebro a bronz). Od roku 1993 až doteraz žil nepretržite v Česku a má české občianstvo.

Získal šesť českých titulov

Počas svojej hráčskej kariéry v Čechách sa stal jednou z ústredných postáv vsetínskeho hokejového zázraku v druhej polovici deväťdesiatych rokov. S klubom HC Dadák (neskôr Petra, ešte neskôr Slovnaft) Vsetín získal 6 titulov majstrov Českej republiky.

V českej extralige odohral takmer 500 zápasov, stal sa kapitánom mužstva a v roku 2005 sa lúčil so vsetínskym publikom v zápase, v ktorom po jeho boku nastúpil aj jeho starší, v tom čase iba 13-ročný syn Michail.

Alexej si zahral aj proti Slovanu, keď nastúpil na oba štvrťfinálové zápasy Európskej hokejovej ligy na jeseň 1998 (6:3, 0:5). Od roku 2006 pôsobil vo funkcii športového manažéra VHK Vsetín. Okrem materinskej ruštiny hovorí bezchybnou češtinou. Obaja jeho synovia - Michail i Dmitrij - tiež hrávajú hokej. Predovšetkým mladší Dmitrij (nar. 1993) patrí medzi najväčšie talenty českého hokeja.

Momentálne je hráčom Slavie Praha, pričom do českej extraligy vstúpil v necelých 18 rokoch. V roku 2010 sa stal historicky prvým Čechom, ktorého draftovali v KHL z prvého miesta. Česko reprezentoval aj na posledných MS do 20 rokov v Kanade.

Alexej Jaškin prijal ponuku top manažmentu HC Slovan Bratislava a stal sa významnou súčasťou športového riadenia klubu v KHL. V Slovane sa navyše po rokoch opäť stretáva so športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom, s ktorým spoločne pôsobili v časoch najväčšej slávy hokeja vo Vsetíne.

Odcestuje na draft

Nový výkonný riaditeľ sa spoločne so zástupcami klubu HC Slovan Bratislava zúčastní v piatok a v sobotu 25. a 26. mája vstupného draftu KHL. Do Ruska vo štvrtok odcestovali spoločne s Jaškinom a športový riaditeľ Oldřich Štefl,

Dejiskom tohtoročného draftu bude Traktor Arena v Čeľabinsku. Celkovo sa v zoznamoch skautov KHL nachádza pred tohtoročným draftom 1008 hokejistov. Podľa pravidiel sa na ňom môžu zúčastniť hráči, ktorí skončili v uplynulej sezóne pôsobenie v ruských hokejových školách a dovŕšili 17 rokov veku (ročník narodenia 1995).

Druhou kategóriou sú mladí hokejisti narodení v rokoch 1991-1995, ktorí nehrávajú v Rusku, nemajú zmluvu so žiadnym z klubov KHL, VHL, alebo MHL a neboli doteraz draftovaní do KHL. Draftovaný môže byť aj hráč, ktorý sa nenachádza na týchto zoznamoch, kluby však musia o tom upovedomiť KHL najneskôr 24 hodín pred začiatkom draftu.

Na drafte budú podľa predpokladov dominovať ruskí hokejisti, ktorých je v zoznamoch 778. Z Európy sa na drafte zúčastní pravdepodobne 110 hráčov. Zo slovenských hokejistov figuruje najvyššie obranca Martin Gernát, ktorý hrá momentálne v zámorí o juniorský Memorial Cup.

Podľa vyjadrenia Oldřicha Štefla pre hslovan.sk sa Bratislavčania budú na drafte prednostne zaujímať o slovenských hráčov, ktorí majú perspektívu do niekoľkých rokov zahrať si v KHL, výber budú smerovať do všetkých troch postov - brankára, obrancov i útočníkov.

Agentúru SITA informoval prostredníctvom tlačovej správy marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…