Dobré noviny
Švédi kempujú v Kyjeve na ukrajinský spôsob
SITA
SITA

Švédi kempujú v Kyjeve na ukrajinský spôsob

Ostrovný kemp pre švédskych fanúšikov na Dnepre komfortom neoplýva, žiadna elektrina, žiadna teplá voda a ani papier na toaletách.

KYJEV 11. júna - Švédski futbaloví priaznivci si právom môžu myslieť, že v Kyjeve nie sú veľmi vítaní.

Ich reprezentácia v ukrajinskej metropole odohrá všetky tri zápasy základnej D-skupiny majstrovstiev Európy, a hoci "Vikingov" rozhodne nemožno obviňovať z luxusných manierov, tým, čo ich čaká v kempe na ostrove uprostred rieky Dneper, by možno pohrdli aj ich dobyvační predkovia.

Za všetko hovorí výrok člena mestskej rady Olexandra Davidenka pre Ukrajinskú Pravdu: "Myslím si, že Švédi ešte budú ľutovať rozhodnutie kempovať na tomto mieste."

Prví obyvatelia kempu, v ktorom by malo nájsť dočasný domov 5000 - 6000 Švédov, už vedia, čo je to ukrajinská pohostinnosť. "Nie je to bohviečo. Žiadna elektrina, žiadna teplá voda, ani papier na toaletách," popísal bojové podmienky Daniel.

O pracovnom ruchu svedčia iba nebezpečne ležiace káble elektrického vedenia a stojace dodávky. Toalety vonkoncom nepatria k bežným javom a čistota na ich akoby bola trestná. Vode sa z kohútikov veľmi nechce, sotva kvapká. "Priznáme sa, že sme čakali niečo lepšie. Toto sa ani zďaleka nepribližuje štandardu v našich kempoch," posťažoval sa asi 20-ročný Martin. Za noc si od neho a jeho troch kamarátov vypýtali hostitelia po 20 eur. Viac ich však trápi niečo iné. "Sú tri hodiny popoludní a oni už predali všetko pivo," krúti hlavou Gustav.

Na svete však azda neexistuje niečo, čo by dokázalo pokaziť náladu pravého švédskeho futbalového fanúšika. Teda aspoň pred začiatkom turnaja nie. "Aj tak sme radi, že sme tu. Prišli sme sem pre futbalovú atmosféru, nie preto, že by sme hľadali komfort," zakončil Martin.

Prvá skutočná skúška vernosti čaká na Vikingov už v pondelok, keď ich tím nastúpi proti domácej Ukrajine.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…