Reštauráciu navštívil zákazník bez rúk. Skutok čašníka obdivuje svet
Iveta Bátrnová
Iveta Bátrnová

Reštauráciu navštívil zákazník bez rúk. Skutok čašníka obdivuje svet

Za svoje gesto plné trpezlivosti a ochoty si tento čašník zaslúži obdiv. Neváhal pomôcť zákazníkovi, ktorý to veľmi potreboval. Tento dojímavý príbeh vás chytí za srdce.

Čašník nakŕmil hendikepovaného muža v reštaurácii — Foto: reprofoto/dailymail

ATLANTA 26. apríla – Za to, čo urobil, si tento čašník získal veľký obdiv okolia a jeho čin zaplavil sociálne siete. Neváhal totiž pomôcť človeku, ktorý ho v danej chvíli veľmi potreboval, a to je na tomto príbehu to krásne.

Celé sa to odohralo v americkom štáte Georgia, v meste Douglassville. Dvadsaťdvaročný čašník Alex Ruiz obsluhoval zákazníkov, ako v bežný deň v práci. Keď prišiel do podniku hendikepovaný muž bez rúk, čašník ukázal, že má srdce na pravom mieste. Zákazník ho požiadal o pomoc s jedením, na čo Ruiz pohotovo reagoval a bez váhania si ku nemu sadol a nakŕmil ho. Ostatní zákazníci ostali užasnutí tým, čo sa pred ich očami odohrávalo, pretože vidieť človeka ako nezištne pomáha druhému človeku, je pohľad, ktorý zahreje pri srdci. Čašník sa mužovi trpezlivo venoval pol hodiny, až pokým nedojedol svoje jedlo.

Keď pravidelný zákazník, Reginald Widener, videl, čo sa deje pri stole blízko neho, odfotil tento moment, aby sa oň mohol podeliť s ostatnými. Opisoval, že čašník sa vôbec nesťažoval a usmieval sa. Ľudia sa často stretávajú s neochotou a prehliadaním toho, že niekto potrebuje pomoc. Preto takéto milé gesto hneď udrie do očí, pretože je úžasné, že aj v dnešnej dobe sa stále nájdu ľudia, ktorí pomáhajú druhým bez toho, aby za to niečo očakávali a bez toho, aby sa tvárili, že ich to obťažuje. Keďže čašník na prevádzke nebol sám, mohol sa venovať zákazníkovi, ktorý potreboval špecifickú obsluhu, zatiaľ čo jeho kolegovia servírovali jedlo ostatným zákazníkom. Sám Ruiz povedal, že iba urobil, čo bolo správne a je šťastný, že to urobil. Môžeme predpokladať, že pre hendikepovaného muža jeho gesto znamenalo viac, ako samotný fakt, že sa najedol.

Zákazník, ktorý fotografiu zdieľal, povedal, že tým chcel iba pripomenúť ľuďom, aby sa netrápili zbytočnosťami, pretože existujú ľudia, ktorí majú väčšie starosti a zažívajú ťažšie situácie, s ktorými sa musia dennodenne popasovať. Na záver vyjadril prianie o ľuďoch, ktorí sú dobre naladení a ochotní pomôcť: "Svet potrebuje, aby bolo viac ľudí pozitívnejších."

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…