Ôsmy Nova Rock zavŕšila Metallica v daždi a s ohňostrojom
SITA
SITA

Ôsmy Nova Rock zavŕšila Metallica v daždi a s ohňostrojom

Populárny rakúsky festival na rozdiel od minulého roka nepriaznivo poznačilo počasie, napriek tomu ponúkol bohatú hudobnú nádielku.

BRATISLAVA 11. júna - Ôsmy ročník rakúskeho festivalu Nova Rock je minulosťou.

V noci z nedele na pondelok ho viac ako dve hodiny trvajúcim koncertom ukončila legendárna americká formácia Metallica, pre ktorú to bolo už tretie vystúpenie na tomto podujatí.

Tento rok bol jej program venovaný najmä eponymnej nahrávke z roku 1991, známej ako The Black Album. Kalifornská kapela z nej zahrala všetkých 11 skladieb a to v obrátenom poradí.

Na Panónskych poliach pri obci Nickelsdorf si tak približne 50-tisícový dav mohol vychutnať skladby ako Sad But True, Wherever I May Roam či Nothing Else Matters.

Pri piesni The Unforgiven dotvoril atmosféru dážď a pri záverečnej Enter Sandman zase pyrotechnické efekty, ktoré hudobníci využili aj v rámci prídavkovej časti šou. Tú tvorila trojica skladieb Fight Fire With Fire, One a Seek & Destroy. Po nich nasledoval ohňostroj, ktorý bol definitívnou bodkou za festivalom.

V sobotu to roztočili Limp Bizkit

Vrcholom sobotňajšieho diania na Red stagei bol nepochybne koncert Limb Bizkit, ktorý patril k tomu najlepšiemu z celého festivalu. Fred Durst a spol. na Nova Rocku nevynechali svoje najväčšie hity ako Take a Look Around, My Generation, My Way, Nookie a došlo aj na covery Faith a Behind Blue Eyes.

Fred Durst na pódiu pôsobil naštvane a nešetril nadávkami - bol teda taký, akého ho fanúšikovia majú radi. Na hlavnom pódiu to po nich roztočili nemeckí Die Toten Hosen. Stovky Slovákov, Maďarov či Rumunov však v tom čase volili skôr cestu domov či skorší pobyt v stanovom mestečku.

V nedeľu si ľudia mohli vypočuť netradičný unplugged koncert amerického hudobníka Coreyho Taylora, známeho z kapiel Slipknot a Stone Sour. Na druhom stagei sa k slovu dostali aj The Bosshoss a na koniec americkí Evanescence združení okolo speváčky Amy Lee.

Skupina so speváčkou na čele vystúpila aj na Blue stagei. Svoje najväčšie hity divákom predstavila fínska formácia Nightwish s Anette Olzon, ktorá sa koncom júna predstaví na slovenskom Topfeste. Fanúšikovia thrashmetalu mali svoj sviatok na koncerte Slayer. Aj oni sa ukážu na Slovensku a to už dnes večer v bratislavskom MMC.

Nova Rock vystrieda Frequency

Ôsmy Nova Rock poznačilo nepriaznivé počasie, ktoré síce nebolo také zlé ako v roku 2009, no ani také dobré ako vlani. Každopádne, organizátori robili čo mohli a s výnimkou piatkových zrušených koncertov program šiel podľa plánu.

Nápor ľudí vydržali aj toalety, ktoré boli čisté ešte aj v nedeľu večer a sťažovať sa ľudia nemohli ani na dlhé rady v stánkoch s občerstvením. Najväčší rakúsky festival, ktorý sa koná len 40 kilometrov od Bratislavy, ponúkol viac ako 70 koncertov a opäť potvrdil svoje zásadné postavenie ne festivalovej mape Európy.

Druhý najväčší rakúsky festival Frequency sa bude tento rok konať 16. až 18. augusta, opäť v St. Pöltene. Tí, ktorí sa tam chystajú, sa už teraz môžu tešiť na vystúpenia The Cure, Korn, Placebo, The Killers, The Black Keys, The xx, Noel Gallagher\'s High Flying Birds, Bloc Party, Wilco, Yellowcard, The Cribs, Eda Sheerana, The Maccabees, Enter Shikari, Glasvegas, The Subways, Beatsteaks, Sportfreunde Stiller, Parov Stelar band, Bush, The Dandy Warhols, Hot Chip, The Drums, Paula Kalkbrennera, Modeselektor, Magnetic Man alebo Miike Snow.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…