15 maličkostí, ktorými urobíte vášho psa šťastnejším
Radka Turoňová
Radka Turoňová

15 maličkostí, ktorými urobíte vášho psa šťastnejším

Psi sú najlepší priatelia ľudí, to každý vie. Sú milí, jednoduchí a vedia prejaviť čistú lásku. Preto ich jednoducho musíte milovať. A hoci sú najšťastnejší, keď sú so svojím pánom, stále sa dá niečo robiť, aby boli ešte šťastnejší.

Ilustračné foto — Foto: pixabay

Ak svojho psa nedáte za nič na svete, snažte sa urobiť všetko pre to, aby mohol byť tým najšťastnejším psíkom na svete. Odmenou vám bude minimálne ešte oddanejší pohľad ako doteraz. A ako urobiť svojho psa šťastnejším? Skúste sa inšpirovať týmito 15 trikmi, ktoré zozbieral portál BarkPost.

1. Kúpte mu detský bazén

Samozrejme, nie všetci psi obľubujú vodu a niektorí sa jej doslova boja. No pre tých, ktorí sa vo vode vyžívajú pri každej možnej príležitosti, môže byť malý detský bazén napustený vodou a plný hračiek veľmi príjemným spestrením dňa a osviežením.

2. Zatancujte si

Psi milujú tanec a vraj to vytvára medzi nimi a majiteľom ešte väčšie puto. Ak sa budete zvŕtať v rytme vašej obľúbenej pesničky, váš psík sa k vám určite s radosťou a vrtiacim chvostom pridá.

3. Nechajte ho zničiť hračky

Niektoré psy reagujú na hračky alebo loptičky vcelku vlažne. Iné si bez nich nevedia predstaviť svoj deň. A od hrania je len kúsok k ich úplnému zničeniu. Keby vám bolo ľúto za hračkou, tak vedzte, že pre psa je radosť ju zničiť, tak ho nechajte občas to urobiť.

4. Čistite mu zuby

Táto činnosť nemusí byť pre vášho domáceho miláčika dvakrát príjemná, no o niekoľko rokov oceníte obaja zdravý chrup. Navyše trh ponúka množstvo prostriedkov na udržiavanie zdravého chrupu psov, tak prečo ich nevyskúšať?

5. Hľadanie pokladu

Ak sa chystáte niekam prečo na niekoľko hodín a váš domáci miláčik má byť sám doma, skúste mu tento čas spríjemniť. Napríklad takzvaným hľadaním pokladu. Ukryte mu zopár maškŕt na rôznych miestach a keď sa vrátite domov, zistíte, koľko ich našiel. Neskôr to skúste znova, ale na iných miestach. Váš pes tak ostane aktívnym, keď ste preč.

6. Kúpte mu nový obojok

Mnoho psov má na sebe obojok prakticky nepretržite. Ale nie je to trochu nuda, keď stále chodí len s tým istým? Vám by sa tiež nepozdávalo mať na sebe to isté. A hoci môže niekto oponovať, že psom je to srdečne jedno, nový obojok mu umožní cítiť niečo iné – štruktúru i hmotnosť.

7. Zamestnajte ho

Dať psovi možnosť zapojiť sa do niektorých činností umožní udržať ho duševne stimulovaného. Naučte ho napríklad priniesť niečo zakaždým, keď chce ísť von.

8. Hrajte sa na schovávačku

Toto je tiež jednou z možností, ako spríjemniť spoločné chvíle so psom. 

9. Wellness deň

Kto by nechcel hýčkať svojho psa? Doprajte mu raz za čas okrem klasického stereotypného kúpeľa špeciálnu starostlivosť.

10. Dávajte mu komplimenty

Na milé slová a hlavne pozitívny tón hlasu psy reagujú. Ak sa im podarí vás niečím rozveseliť, nešetrite komplimentmi. Je dosť možné, že to potom budú robiť častejšie.

11. Urobte mu zmrzlinu

Psíky sa často zalizujú po ľudských jedlách, no nie všetko je pre nich dobré. Čokoládu by ste vášmu miláčikovi rozhodne dať nemali, no studené občerstvenie z ingrediencií, ktoré mu neuškodia, ho určite potešia.

12. Nechajte otvorené okno

Pes musí prijímať podnety, tak prečo by mal celý deň, keď ste preč, sedieť zavretý doma a nevedieť, čo sa deje vonku? A pritom je to také vzrušujúce! Ak sa vám to zdá bezpečné, nechajte okno pootvorené, ak nie, zabezpečte mu aspoň výhľad na svet vonku.

13. Rodinné cvičenie 

Toto poznajú azda všetci psičkári. Chcete si zacvičiť, no zrazu je pri vás váš pes, ktorý vám to celkom slušne znemožňuje. Ľahne si na pripravenú karimatku skôr ako vy a ani za svet sa ho nedá odtiaľ dostať. Skúste to využiť vo svoj i jeho prospech a napríklad v rámci jogy ho do cvikov zakomponovať. Samozrejme, ak sa nechá udržať na rukách a nohách.

14. Zapnite mu Youtube

Nielen hudba, ale aj obraz – to psy priam vraj milujú. Skúste mu však zapnúť zábavné videá s inými psami v hlavnej úlohe alebo s mačkami. 

15. Vymeňte si tváre

Aplikácie od výmyslu svetu umožňujú aj takú absurditu ako výmena tvári. A tak sa môže stať, že na spoločnej fotke bude namiesto vašej hlavy hlava psa a naopak. Hoci chlpáčovi to bude jedno, vy sa pobavíte a budete mať zábavnú spomienku.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…