Na tejto lavičke niečo nesedí. Dokážete zistiť, čo? - Dobré noviny
Dobré noviny
Na tejto lavičke niečo nesedí. Dokážete zistiť, čo?

Na tejto lavičke niečo nesedí. Dokážete zistiť, čo?

Lavička je skutočným unikátom
Lavička je skutočným unikátom — Foto: Reprofoto/Mirror

Lavičky slúžia najmä na oddych, no často je z nich aj pekný výhľad. V Británii však majú úplný unikát. Tí, ktorí si chcú z lavičky vychutnať pohľad na more a Bristolský záliv, si musia poriadne povykrúcať krky.

Lavička baví svet a rozčuľuje tých, ktorí na ňu už natrafili. Je totiž osadená opačne. Ak si teda chcete na ňu sadnúť a vychutnať si pohľad na more, musíte si vykrútiť krk. V opačnom prípade sa môžete pozerať akurát tak na cestu.

Trochu hlúpe, ale smiešne

Zmätený starosta mesta Porthcawl, v ktorom sa inkriminovaná lavička nachádza, sa vyjadril aj pre britský Mirror. „Je to trochu hlúpe, však? Všetci sa na tom bavia, ale je to trochu hlúpe,“ vyhlásil. Hovorca Bridgend County Borough Council, ktorá poskytuje informácie o cestovnom ruchu či databázu miestnych udalostí, zas tvrdí, že lavička ponúka „alternatívny pohľad, ktorý požadovala miestna komunita“. Vraj bol dopyt po tom, aby sa namiesto zničeného miesta na sedenie nainštalovali repliky sedadiel z viktoriánskej éry s hadím dizajnom. Sedadlá vraj majú byť otočené k ceste naschvál. Hovorca miestnej komunity ale toto tvrdenie poprel.

Foto: Mirror

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…