Novým tréner Karlovky sa stal Peter Ivanovič - Dobré noviny
Dobré noviny
Novým tréner Karlovky sa stal Peter Ivanovič

Novým tréner Karlovky sa stal Peter Ivanovič

Podľa manažéra klubu Františka Kubalu je novovymenovaný kouč zárukou kontinuity klubovej filozofie.

Ilustračná snímka. Foto: TASR
 

Bratislava 7. apríla (TASR) - Basketbalistov VŠEMvs Karlovka Bratislava povedie v nadchádzajúcej sezóne Eurovia SBL 2016/2017 v pozícii trénera Peter Ivanovič. Ten bol uplynulé tri sezóny asistentom pri A-tíme Karlovky, teda aj pri postupe do extraligy. Zároveň viedol dorastenecké mužstvo a v aktuálnej sezóne i karloveský B-tím, ktorý bojuje o titul v prvej lige.

Podľa manažéra klubu Františka Kubalu je novovymenovaný kouč zárukou kontinuity klubovej filozofie. "Peter bol jedným z piatich kandidátov na pozíciu hlavného trénera, ale keďže jeho trénerské pôsobenie je dlhodobo spojené výhradne s Karlovkou, oslovili sme ho s ponukou ako prvého," uviedol Kubala.

Pri rokovaniach sa Ivanovič a vedenie klubu zhodli, že menoslov hráčov pre ďalšiu sezónu by mal byť hotový čo najskôr. Aj preto s dohodou nečakali do konca aktuálneho ročníka SBL. "Peter je fundovaný tréner, ktorý má za sebou bohatú hráčsku kariéru, trénersky vyrástol v našom klube, kde si prešiel ako tréner všetkými mládežníckymi kategóriami a dvakrát viedol aj prvoligový tím. Spolu s Braňom Brliťom popracovali na obrode obrany i herného prejavu nášho áčka v tejto sezóne. Podarilo sa im čiastočne nakopnúť mužstvo k lepším výkonom, vďaka ktorým sme až do posledného kola živili nádej na šieste miesto po základnej časti," dodal Kubala.

Ivanovič hráčov karloveského áčka i béčka veľmi dobre pozná, v klube pôsobí ako tréner od roku 2009. Počas svojej hráčskej kariéry hral v Nitre, potom v Novom Jičíne a kariéru ukončil vo februári 2008 v Komárne.

Karlovka pod vedením Milana Černického dosiahla v základnej časti aktuálnej sezóny extraligy bilanciu 9 výhier, 23 prehier a obsadila siedme miesto. V 1. kole play off prehrala s mestským rivalom Interom 0:3 na zápasy.

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…