Dobré noviny
Počas Behu pre život v Trenčíne sa vyzbieralo vyše 4000 eur
SITA
SITA

Počas Behu pre život v Trenčíne sa vyzbieralo vyše 4000 eur

Na štarte Behu pre život bolo 1 142 ľudí. Za peniaze vyzbierané počas jednotlivých behov plánujú kúpiť prístroj Incucyte na výskum rakoviny.

BRATISLAVA 10. júna - Na štart charitatívneho podujatia Tesco Beh pre život sa v Trenčíne postavilo napriek zamračenej oblohe 1 142 ľudí. Vlaňajšiu účasť tak Trenčania v sobotu prekonali o stovku.

Do zbierky na nákup unikátneho laboratórneho prístroja na výskum rakoviny Incucyte pribudlo ďalších 4 120 eur.

Tesco Beh pre život už piaty rok organizuje Nadácia Tesco v centrách najväčších miest Slovenska. Tento rok sa do behu okrem Trenčína zapojila aj Bratislava, Prešov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica.

„Trenčania opäť ukázali veľké srdce a ja som rád, že som sa mohol zúčastniť už po druhýkrát tejto skvelej akcie“, povedal po prebehnutí štvorkilometrovej trasy trenčiansky patrón - hokejista Ľubomír Sekeráš, ktorý potom v cieli rozdával všetkým účastníkom medaile.

Tesco Beh pre život vyvrcholí v sobotu 16. júna posledným behom v Banskej Bystrici. Mesto pod Urpínom je nováčikom - šiestym mestom, o ktoré sa 5. ročník charitatívneho Behu pre život je pre veľký záujem ľudí rozrástol. Patrónom nového mesta behu Banskej Bystrice je tiež úspešný bývalý slovenský hokejový reprezentant Vladimír Országh, ktorého vybrali podľa tipov fanúšikov na stránke podujatia na sociálnej sieti.

"Veríme, že sa nám v srdci Slovenska podarí dosiahnuť výbornú účasť a vyzbierať sumu, ktorá nás priblíži nášmu tohtoročnému cieľu – 85-tisíc eur na prístroj Incucyte na výskum rakoviny. Na zbierkový účet môžu prispievať ľudia, ktorí sa nestihli zúčastniť behov aj po ich skončení,“ uviedol Michal Dyttert z Nadácie Tesco. Prístroj Incucyte™ bude prvým svojho druhu na Slovensku, ktorý dokáže sledovať online vplyv rôznych typov buniek na vývoj nádorových buniek v laboratórnom prostredí.

V piatich slovenských mestách doteraz bežalo 13 235 bežcov, ktorí na výskum rakoviny prispeli sumou 46 804 eur. Výhodou behu je, že sa na ňom môže zúčastniť každý bez rozdielu veku či fyzickej kondície vrátane rodičov s malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s deťmi v kočíku či so štvornohým miláčikom. Účastníci dostanú na štarte tyrkysové tričko a štartovné číslo, v cieli zase medailu a občerstvenie – ovocie a nápoj.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…