Dobré noviny
Prerušenie pomohlo Djokovičovi, proti Nadalovi znížil na 1:2
SITA
SITA

Prerušenie pomohlo Djokovičovi, proti Nadalovi znížil na 1:2

Debutant parížskeho finále Djokovič má šancu na tzv. kariérny aj "nekalendárny" Grand Slam.

PARÍŽ 10. júna - Srbský líder svetového rebríčka ATP Novak Djokovič znížil v nedeľňajšom finále dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (27. mája - 10. júna, dotácia 18,718 milióna eur, antuka) proti španielskemu obhajcovi trofeje Rafaelovi Nadalovi na 1:2 na sety.

Po 162 minútach je z jeho pohľadu stav 4:6, 3:6, 6:2.

Po ôsmej hre druhého dejstva zápas prerušili na pol hodiny pre dážď. Pauza poskytla organizátorom aj príležitosť vymeniť stoličku, ktorú Djokovič od hnevu rozbil raketou. Srb dosiaľ vo svojej kariére zvládol tri obraty z 0:2 na sety.

Dovedna 6-násobnému šampiónovi z medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska Nadalovi sa v prvom sete napokon nevypomstilo, že proti zverencovi Mariána Vajdu stratil náskok 3:0 s dvojitým brejkom. Na returne sa totiž presadil aj v siedmej hre (uzavrela ju súperova dvojchyba) a záver už zvládol.

Favorizovaný 26-ročný Malorčan premenil setbal "vstúpeným" obehnutým krížnym forhendom do voľnej časti dvorca po kvalitnom podaní. V druhej časti Španiel unikol na 2:0, a hoci čoskoro mal manko 2:3, znova nadobudol prevahu pred koncovkou setu.

Unikol na 4:3 vďaka forhendovému "winneru" a brejk hladko potvrdil kombináciou zaháňajúceho servisu a zakončenia do otvorenej polovice dvorca. Ďalší brejk dosiahol už po prestávke, keď odpovedal na nesprávne Djokovičovo riešenie ofenzívy bekhendovým krížnym obhodením prakticky bez prípravy. Navyše, v treťom sete Nadal odskočil na 2:0 a zdalo, že zvyšok sa stane už iba formalitou. Opak bol pravdou: Djokovič v azda poslednom možnom štádiu začal hrať odvážnejšie aj ostrejšie, viac sa mu darilo na returne, prevzal iniciatívu, obdivuhodne prechádzal z obrany do útoku a pripísal si 6 gemov za sebou.

Debutant vo finále RG Djokovič má šancu na tzv. kariérny aj "nekalendárny" Grand Slam. Nadal sa v prípade úspechu odpúta od Švéda Björna Borga na čele historického poradia podľa počtu titulov na tomto turnaji.

Dvojhra mužov - finále - priebežne:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Rafael Nadal (Šp.-2) 4:6, 3:6, 6:2 po III. sete za 162 minút (58, 56, 48)

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…