Dobré noviny
Knechtová chystá výnimočné turné, vystúpi aj harfista M. Matejčík
TASR
TASR

Knechtová chystá výnimočné turné, vystúpi aj harfista M. Matejčík

Na koncertom pódiu bude účinkovať spolu s hráčmi na kontrabase, banje, husliach, violončele, či na dvoch klavíroch.

Katarína Knechtová Foto: Youtube.com
 

Bratislava 9. februára (TASR) - Speváčka a skladateľka Katarína Knechtová pripravuje výnimočné turné. V rámci "Prežijú len milenci tour", s ktorým precestuje Slovensko od Bratislavy po Prešov, predstaví svoje piesne v úplne novom šate a v sprievode malého orchestra. Na koncertom pódiu bude účinkovať spolu s hráčmi na kontrabase, banje, husliach, violončele, či na dvoch klavíroch. S Katkou vystúpi aj harfista Michal Matejčík, ktorý koncertoval napríklad s Georgeom Michaelom. Nové aranžmány hitom obľúbenej speváčky vytvára hudobník Adam Kuruc. Z koncertného programu plánuje Katka Knechtová vydať aj live CD.

"Je to výnimočný projekt, na ktorom intenzívne pracujem už od vydania albumu. Mala som šťastie na úžasného človeka Adama Kuruca, ktorý má neuveriteľný aranžérsky cit pre moje piesne, takže dostávajú celkom nové aranžmány a tým aj hudobný rozmer," uviedla pre médiá Katarína Knechtová, v ktorá v týchto dňoch usilovne chystá v skúšobni program turné s malým orchestrom v zaujímavom zložení. "Okrem bicích, gitár a basy je v obsadení aj kontrabas, banjo, husle, violončelo, harfa a dve pianá. Nie sú to jednoduché piesne. Takže okrem vzájomného zohrávania sa na skúškach je veľmi dôležitá príprava každého z nás v domácom prostredí. Skrátka musíme cvičiť. Na spoločných skúškach je to však pre mňa tak silne emotívne, že občas tíško potajme plačem," priznáva speváčka.

Na koncertoch zaznejú predovšetkým skladby z nového albumu Kataríny Knechtovej Prežijú len milenci, chýbať nebude úspešný singel Bezpečné priepasti. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na staršie hity, avšak v novom šate. "Scénu prispôsobujeme piesňam. Celková vizuálna stránka je vymyslená tak, aby podčiarkla hudbu ako takú, ale neodvracala pozornosť. Dávame si záležať na každom detaile," podčiarkuje perfekcionalistka Katka s tým, že je zvedavá, ako publikum prijme jej novú hudobnú polohu.

"Je to naozaj netradičný projekt, na ktorý som čakala niekoľko rokov. V takejto zostave budeme koncertovať naozaj zriedka. Som rada, že mám tú česť hrať s muzikantmi ako Michal Matejčík," poznamenala na margo talentovaného harfistu a ocenila príležitosť spolupracovať s aranžérom Adamom Kurucom, ktorý pôsobí prevažne v zahraničí. "Spoločne sme sa stretli počas práce na albume Lucie Bílej a 'sadli sme si'. Medzi jeho výnimočné práce patrí napríklad i hudba k počítačovej hre Mafia 2... No a z toho výnimočného koncertného programu by mal vzniknúť aj album. Zatiaľ má pracovný názov Živá KK," uzavrela speváčka.

Katarína Knechtová vystúpi s Prežijú len milenci tour v siedmich slovenských mestách - Žilina (20.3.), Bratislava (21.3.), Košice (23.3.), Prešov (24.3.), Dolný Kubín (31.3.), Prievidza (1.4.), Trenčín (23.6.). Vstupenky sú dostupné v sieti predpredaj.sk alebo v miestach konania koncertov. TASR informovala Nora Krchňáková zo spoločnosti Propaganda House.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…