Jendrichovský po Schiu: Ako tréner som zlyhal, môžem sa odvolať

Na palubovke talianskeho tímu Famila Schio netradične viedol košický tím generálny manažér Daniel Jendrichovský.

Na snímke zľava generálny manažér Good Angels Daniel Jendrichovský a hráčka Martina Kiššová. Foto: TASR – František Iván

Košice 30. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali päť euroligových zápasov za sebou a ich šanca na umiestnenie do 6. miesta v A-skupine sa zmenšila. Do konca základnej časti Euroligy odohrajú ešte dva zápasy, z ktorých musia vyhrať minimálne jeden. V tom uplynulom na palubovke talianskeho tímu Famila Schio netradične viedol košický tím generálny manažér Daniel Jendrichovský.

Hlavný tréner Good Angels Maroš Kováčik do Schia necestoval pre náhle problémy s chrbtom. V zápase na palubovke najofenzívnejšieho tímu Euroligy tak Košičanky nastúpili pod vedením generálneho manažéra Daniela Jendrichovského, ktorému asistovala Ivana Jalčová. "Bola to pre mňa obrovská osobná skúsenosť. V príprave sme sa snažili dodržiavať všetko, čo nám tréner povedal. My sme však z toho v prvých desiatich minútach zápasu nedodržali nič. Ako tréner som zlyhal, môžem sa odvolať," odľahčene poznamenal Daniel Jendrichovský. "Ak Maroš nebude môcť vycestovať do Lille, tak to s Ivanou Jalčovou budeme musieť zvládnuť opäť. Murphyho zákony prichádzajú v sériách. Asistent trénera Peťo Jankovič sa musel podrobiť operácii a k dispozícii nebude ešte minimálne týždeň. Hlavný tréner sa borí s problémami s chrbtom. Verím, že bude na tom tak, že bude môcť ísť do Lille," dodal Jendrichovský.

Práve na palubovke francúzskeho tímu Lille Métropole sa Košičanky predstavia v najbližšom zápase. V euroligovej A-skupine im ostáva odohrať už iba dve stretnutia, v ktorých by radi potvrdili ambíciu umiestniť sa na 6. mieste. To by znamenalo účasť vo štvrťfinále európskeho pohára FIBA.

Z tohto pohľadu bude stredajší súboj na palubovke Lille mimoriadne dôležitý. "V stredu v Lille sa už nebude kam uhnúť. Ešte je nádej, že Salamanca nič viac nevyhrá a my zdoláme Šopron. Tomu by som však veľmi neveril. V Lille hráme o úspech v tejto sezóne," priznal Jendrichovský.

Košické basketbalistky v aktuálnom ročníku Euroligy zatiaľ na palubovke súperov ani raz nevyhrali a v Lille budú mať poslednú možnosť. Nepodarilo sa im to ani vo štvrtok v Schiu, ktorému podľahli 63:89. "Nálada pred zápasom vyzerala naozaj bojovne, no na ihrisko sa to neprenieslo. Odhodlanie zostalo niekde na ceste z hotela do haly, čo bolo asi sto metrov. Do zápasu sme vstúpili katastrofálne a to ovplyvnilo ďalší priebeh. Bolo vidno, že sa stretli dve družstvá, ktoré sú na úplne iných póloch psychického rozpoloženia. Schio je v pohode, baví sa basketbalom a padne im skoro všetko. My máme naopak problém chytiť príležitosť za pačesy. Vidieť to bolo najmä v začiatku zápasu, keď ony premenili z prvých ôsmich striel sedem. My sme naopak z rovnakých, možno ešte lepších pozícií, premenili jednu. Potom už bolo ťažké zastaviť rozbehnutý domáci stroj. K tomu sme si dávali ešte aj vlastné koše. Tri a pol sekundy pred koncom štvrtiny sme namiesto protiútoku dvoch proti jednej dostali koš z polovice ihriska. To už bol definitívny klinec. Spokojný som iba ak s prvými tromi minútami v tretej štvrtine, v ktorých sme ukázali, že vieme agresívne brániť a hrať rýchlo. V druhom polčase sme dali štyridsať bodov, čo sa nám v tejto sezóne doteraz nepodarilo, no to sa už zápas iba dohrával," zhodnotil stretnutie v Schiu generálny manažér Good Angels.

Na prvý euroligový zápas nastúpila od druhej štvrtiny Lucia Kupčíková. Skúsená basketbalistka sa vrátila po materskej dovolenke a po niekoľkých zápasoch v domácej súťaži dostala príležitosť aj v Eurolige. "Jediný, kto si zaslúži pochvalu, je Lucia. Môžeme hovoriť aj o Američankách, že štatisticky podali dobré výkony, no majú aj na viac. Lucia ešte zďaleka nemá dostatočnú zápasovú prax, ale napriek tomu predviedla veľmi dobrý výkon. Spravila šesť bodov a bolo ju na ihrisku cítiť. To je pre nás veľmi dobrá správa. Nečakali sme, že ju tak skoro zapojíme do Euroligy. Keďže však ukázala, že môže hrať, tak to už od nej budeme chcieť," dodal Daniel Jendrichovský pre TASR.