Dobré noviny
Emma Watson je krôčik od získania roly Ily v Noemovej arche
SITA
SITA

Emma Watson je krôčik od získania roly Ily v Noemovej arche

Film o Noemovej arche bude režírovať jeden z najuznávanejších filmárov súčasnosti Darren Aronofsky, ktorého, ako sám tvrdí, príbeh o ceste Noema a jeho rodiny inšpiroval a dojímal už od detstva.

BRATISLAVA 8. júna - Emma Watson rokuje o účinkovaní vo filme o Noemovej arche, ktorú bude režírovať jeden z najuznávanejších filmárov súčasnosti Darren Aronofsky.

Anglická herečka by mala stvárniť Ilu, mladú ženu, o ktorú má záujem Neomov syn Sém. Hlavnú rolu Noema si zahrá Austrálčan Russell Crowe, úlohu Séma zveril režisér Douglasovi Boothovi. Zatiaľ nie je jasné, kto dostane rolu Noemovej manželky, údajne o nej rokuje Jennifer Connelly.

Aronofsky, ktorý má na konte snímky ako Pi (1998), Requiem za sen (2000), Fontána (2006), Wrestler (2008) či Čierna labuť (2010) už v minulosti priznal, že nakrútiť film o Noemovi bolo vždy jeho snom. "Od detstva ma dojímal a inšpiroval príbeh o ceste Noema a jeho rodiny," uviedol. "Dúfam, že sa mi podarí preniesť Noemove oduševnenie a vytrvalosť na strieborné plátno," dodal.

Podľa Deadline pôjde o "veľký fantasy epos a Aronofského príležitosť stvoriť svet". O scenár sa postará John Logan, ktorý má za sebou prácu na filmoch Gladiátor (2000), Posledný samuraj (2003), Letec (2004), Rango (2011), Coriolanus (2011) či Hugo a jeho vel\'ký objav (2011).

Emma Watson je známa predovšetkým ako Hermiona zo série filmov o Harrym Potterovi. Po skončení nakrúcania populárnych čarodejníckych snímok si ostrihala vlasy, pustila sa aj do modelingu a v súčasnosti je považovaná za jednu z najlepšie sa obliekajúcich Britiek.

Objavila sa v snímke Môj týždeň s Marilyn (2011), ktorá vyniesla Michelle Williams a Kennethovi Branaghovi nominácie na Oscara za herecké výkony. Ešte v lete minulého roka prijala účinkovanie vo filmovej adaptácii rozprávky Kráska a zviera v réžii Mexičana Guillerma del Tora.

Tento rok ju fanúšikovia a fanúšičky uvidia v romantickej dráme The Perks of Being a Wallflower o 15-ročnom chlapcovi, ktorý sa snaží vyrovnať s nástrahami života.

Informácie pochádzajú z webstránok www.deadline.com, www.aceshowbiz.com a z archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…