Dobré noviny
Hudobná výchova: Mike Lark (Dynamo TEAM)
Dobré noviny
Dobré noviny

Hudobná výchova: Mike Lark (Dynamo TEAM)

Dosť bolo Desmodov, Elánov či Smatanových! Postupne vám predstavíme najúspešnejších slovenských hudobníkov, ktorí prerazili aj v zahraničí, ale bežne o nich nepočujete.

Elektro-popový projekt vytvoril frontman Hudby z Marsu Štofo alias Mike Lark. S vokálmi mu pomáha jeho manželka, inak šperkárka, Lulu (www.lulubijoux.com). Mike inšpirovaný súčasnou tanečnou hudbou kombinuje prvky big beatu, electroclashu, popu, disca, dubu a iných štýlov a vytvára tak koláž optimistickej elektronickej hudby, ktorú označuje ako: "Dynamo beat = elektronika, dynamika, pohyb, radosť, tanec, hudba, šport!"

Dostupnoť technológií mu umožnila nahrávať doma: "Skladby sú nahraté v domácom štúdiu v prenajatom byte v Northamptone a dokončené a zmasterizované v Abbey Road Studios v Londýne," hovorí Mike Lark. Geoff Pesche, vynikajúci zvukový inžinier, s ktorým spolupracovali, masterizuje bežne nahrávky svetoznámych interpretov ako Lily Allen, Pulp, Kylie Minogue, The Drums… "Goeff bol veľmi povzbudivý - najprv sme s ním zmasterizovali len jednu pesničku, až potom, aj na jeho podnet, sme nahrali celý album a opäť ho s ním dokončili. Výsledkom sme boli všetci traja milo prekvapení," dopĺňa Mike.

Debutový album vyšiel na prelome júna a júla 2011. Prvým singlom, ktorým duo získava prvých fanúšikov je skladba Roll The Dynamo: "Ostatné skladby sú o niečo dravejšie. Toto je hravá pesnička, ktorú som napísal Lucke na želanie, pretože ona je fanynka jemnejšieho dievčenského popu," spomína Mike Lark. Okrem Lulu-vokálu a Mike-pískania znie v úvode a závere skladby aj pokrik kamarátov z Dolnej Krupej, ktorí navštívili v Anglicku práve počas nahrávania. Mike pripravuje aj živé predstavenie dynamo beatu ako Dynamo DJ.

Mike Lark získal Radio Head Award ako nováčik roka 2011 a singel Roll The Dynamo sa stal prvou slovenskou skladbou husto rotovanou v prestížnom rakúsko-nemeckom rádiu FM4. Videoklip k singlu Roll The Dynamo vznikol v Barcelone. Tak ako celý Dynamo Team, aj videoklip je dynamický a slnečný.

Mike Lark (Dynamo Team): Roll The Dynamo

 

 

Mike Lark (Dynamo TEAM) - We Get High

 

 

Mike Lark (Dynamo TEAM) - OK Let's Go!

 

 

Mike Lark (Dynamo Team) - Show Me The Reality

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…