Vypadávajú vám vlasy? Týchto 5 prírodných surovín vám pomôže
Klaudia Sedláková
Klaudia Sedláková

Vypadávajú vám vlasy? Týchto 5 prírodných surovín vám pomôže

Zastavte nadmerné vypadávanie svojich vlasov, ich rednutie, či dokonca plešatenie, a to bez použitia drahých kozmetických prípravkov.

— Foto: Flickr

Vlasy sú korunou krásy každej dámy. Ich rednutie, vypadávanie, či dokonca plešatenie je však nočnou morou nie len žien, ale aj mužov. Na ich posilnenie a rast, samozrejme existuje množstvo prípravkov, no tie sú obvykle príliš drahé a nemusia účinkovať na každý typ vlasov a pokožky.

To však neznamená, že by ste sa s ich stratou museli jednoducho zmieriť. Obmedziť vypadávanie vlasov môžete aj inými, prirodzenejšími spôsobmi, na ktoré navyše nebudete musieť minúť kopu peňazí. Pomôže vám pri tom týchto 5 surovín.

1. Kokosové mlieko

Kokosové mlieko je prirodzene bohaté na vitamín E a prospešné tuky. Tieto živiny stimulujú rast vlasov a zároveň ich posilňujú. Draslík, ktorý kokosové mlieko taktiež obsahuje, vlasom zasa dodáva živiny pre ich posilnenie a celkové zdravie.

Použitie: Aby ste zabránili nadmernému vypadávaniu vašich vlasov, stačí kokosové mlieko aplikovať priamo na pokožku hlavy. Vlasy je potrebné zakryť si kúpacou čapicou a nechať mlieko pôsobiť asi 15 minút. Potom ich stačí umyť a opláchnuť jemným šampónom. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je vhodné opakovať proces dvakrát až trikrát denne. Je pravda, že ide o časovo náročný proces, no je naozaj účinný.

2. Gél aloe vera

Aloe vera podporuje rast vlasov vďaka tomu, že napomáha vyrovnávať prirodzené pH pokožky hlavy. Tým vyživuje vlasové pramienky a podporuje ich rast. Najvhodnejší je nespracovaný, vo svojej prírodnej gélovej forme.

Použitie: Najlepšie je, ak máte k dispozícii čerstvý číry gél priamo z rastliny, ktorý z nej môžete vyberať pomocou lyžice. Ten naneste na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť zhruba štvrť hodiny. Následne si opláchnite hlavu jemným šampónom a studenou vodou, a potom si vlasy vysušte. Výsledky sa dostavia rýchlejšie, ak budete tento postup praktizovať dvakrát alebo trikrát týždenne.

Odporúčame:

Máte zničené vlasy? Zregenerujte ich pomocou 4 jednoduchých krokov

 

3. Zederach indický

Táto liečivá bylina, známejšia pod názvom neem, je u nás menej známa. Vo svete si ju však veľmi cenia najmä pre jej silné antibakteriálne, antivírusové a antibiotické vlastnosti. Neem napomáha rastu vlasov tým, že stimuluje vlasové folikuly a urýchľuje krvný obeh. Súčasne obsahuje veľké množstvo esenciálnych živín, ktoré vlasy vyživujú, čo má za následok ich odolnosť voči vypadávaniu.

Použitie: Ak chcete použiť neem ako prevenciu proti padaniu hlasov, povarte v hrnci s vodou niekoľko listov tejto rastlinky. Keď roztok vychladne na izbovú teplotu, prefiltrujte ho. Túto kvapalinu potom využite na opláchnutie vlasov po ich umytí šampónom. Aby bol efekt čo najlepší, procedúru opakujte raz týždenne.

4. Šťava z cibule

Rovnako ako exotický neem, aj naša stará dobrá cibuľa je plná silných antimikrobiálnych a protiplesňových látok. Zabraňuje totiž infekciám vlasovej pokožky a posilňuje aj krvný obeh. Cibuľová šťava obsahuje tiež síru, ktorá podporuje rast vlasov stimuláciou vlasových folikulov.

Použitie: Cibuľová šťava je najlepšia na obnovenie hrúbky vlasov a dodanie lesku. Pre kúru vám pritom stačí jedna cibuľa, ktorej šťavu treba aplikovať na pokožku hlavy. Aj v tomto prípade využijete kúpaciu čiapku, ktorou zakryjete svoje vlasy na 30 minút. Potom si ich dôkladne umyte šampónom a opláchnite studenou vodou. Postup je najvhodnejšie opakovať každé ráno.

5. Grécky jogurt

Biely jogurt gréckeho typu obsahuje vitamín B5 a je plný proteínov, ktoré lahodia nie len nášmu organizmu, ale aj vlasom. Robia ich totiž silnejšími a lesklejšími. Grécke jogurty tiež obsahujú probiotiká, ktoré zasa obmedzujú ich padanie.

Použitie: Použite grécky jogurt ako liek na slabé a rednúce vlasy. Zmiešajte pár lyžíc s jednou lyžičkou surového medu a zmes naneste po celej dĺžke vlasov a do pokožky hlavy. Pod sprchovacou čiapkou nechajte sérum pôsobiť aspoň 15 minút a následne opláchnite vlažnou vodou. Ak túžite po lesklých a silných vlasoch, dávajte si jogurtový zábal jedenkrát do týždňa.

 

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…