Muž na jachte filmoval okolie. Nečakane zachytil ohromný jav
Klaudia Sedláková
Klaudia Sedláková

Muž na jachte filmoval okolie. Nečakane zachytil ohromný jav

Alex sa plavil na jachte na západnom pobreží Grónska a filmoval krásu zamrznutej prírody, keď sa mu nečakane podarilo zachytiť niečo úžasné.

Ilustračné foto — Foto: Pixabay

MOSKVA 18. novembra – 50-ročný Alexander Parov z Moskvy mal nedávno skutočne obrovské šťastie v nešťastí. Ocitol sa totiž v života ohrozujúcej situácii, z ktorej sa mu podarilo nie len bez zranení vyviaznuť, ale dokonca ju aj nafilmovať.

Alex sa práve plavil na jachte na západnom pobreží Grónska a filmoval krásu zamrznutej prírody, keď z ničoho nič začal jeden z ľadovcov praskať a v okamihu sa zniesol do oceánu. Bol to nádherný záber, no z tohto nezabudnuteľného okamihu sa náhle stal boj o život.

Pád ľadovca totiž vytvoril veľkú vlnu, ktorá sa valila priamo na posádku na jachte. Našťastie kapitán si zachoval chladnú hlavu. Okamžite sa chopil kormidla, zmenil smer a zrýchlil natoľko, že loď dokázala pred vlnou ujsť. Všetci sa napokon dostali do bezpečia a nikomu sa, našťastie, nič nestalo. Pre všetkých, no najmä pre Alexandra, to však bol naozaj adrenalínový zážitok.

Bolo to naozaj nečakané. Na palube nášho malého člna sme boli iba traja, no za normálnych okolností by sme sa k ľadovcu nepriblížili na menej ako 100 metrov. Mojou prvotnou myšlienkou bolo len urobiť pár záberov toho zamrznutého oblúka, no ten sa v okamihu začal rútiť do vody. Celé to trvalo asi sedem sekúnd. Pád ľadovca však vytvoril veľkú vlnu, ktorá našou loďou otriasla. Keď sme to videli a počuli, radšej sme čln rýchlo otočili a uháňali od ľadovca preč, aby nás tá vlna neprevrátila, vyrozprával svoj zážitok Alex a na záver dodal: „Som však nesmierne rád, že práve ja som mal tú jedinečnú príležitosť vidieť to celé od začiatku a dokonca to aj natočiť.“

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…