Dobré noviny
Košické nebo zaplavili teplovzdušné balóny
SITA
SITA

Košické nebo zaplavili teplovzdušné balóny

Balónová fiesta sa po rokoch vrátila do centra Košíc. Nafukovanie teplovzdušných balónov, ktoré budú brázdiť nebo až do soboty, prilákalo množstvo detí aj dospelých.

KOŠICE 7. júna – Košická medzinárodná balónová fiesta Šafránová záhrada 2012 odštartovala v stredu podvečer prvým letom balónov z plochy pred košickým Auparkom a z priestranstva pri krytej mestskej plavárni.

Na odlet balónov sa prišli pozrieť stovky malých aj veľkých Košičanov. Teplovzdušné koráby budú brázdiť nebo nad Košicami až do soboty.

Je to na Slovensku jediné medzinárodné stretnutie milovníkov lietania teplovzdušnými balónmi.

Ako informovala riaditeľka fiesty Inga Blichová, do Košíc na 19. ročník prišlo sedemnásť balónov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

„Novinkou tohto ročníka je, že sme sa po rokoch vrátili opäť do centra mesta a hneď je to vidieť aj na účasti divákov, ktorí sa prišli pozrieť na štart. K stabilným účastníkom fiesty patrí pilot Radek Vrána z Brna, ktorý doteraz nevynechal ani jeden ročník. K pravidelným účastníkom patria ďalšie osádky z Čiech, Poľska, Maďarska,“ hovorí Blichová.

Nafukovanie balónov prilákalo množstvo detí, ale aj dospelých. „Aha dedo, pozri ako sa nadúva, nadúva. A nepraskne," pýtalo sa chlapča dedka. Neveriacky hľadelo, keď do brucha balóna začali z horákov šľahať plamene, ktoré v ňom ohrievajú vzduch. Za chvíľku bol balón nafúknutý a majestátne sa kolembal nad hlavami divákov.

Balónová fiesta vyvrcholí v piatok podvečer. Divákov od štvrtej popoludní budú zabávať Laci Strike, Komajota, Tomáš Buranovský, pouličné divadlo, chýbať nebude ohňová šou i ďalšie rôzne atrakcie pre deti i dospelých. Košičania sa môžu tešiť aj na nevšednú svetelnú šou – nočné nafukovanie balónov, ktoré sa vďaka špeciálnym horákom premenia na obrovské lampióny.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…